06.12.2009 Şile Turu Resimleri

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
Ardadaşlar hafta sonu şile turumuzun resimleri.tur cok güzelidi.bazı sorunlar haric.
1.Rüzgar hep bize dogru esti.Rüzgara karşı pedal bastık.
2.Tuzlanın bir köyünde köylü bir insanın bizi daga dogru (off road) yollaması
3.Yağmur
4.Sakatlanan arkadaşlar,ufak tefek kazalar.(allah korududa ciddi bişey yok)
5.Havanın cok erken kararması.
6.En önemliside grup disiplini.

Herkese teşekkürler arkadaşlar.Herşeye ragmen güzel bir tur'du.

(Şevket abi,Gökhan.ve ben Emre yani kadıköy iskelesine geldimizde saat 22:00'du kilometre ise 178KM olmuş.Ben karaköyde eve gittim.ama şevket abi ile gökhan 12km eve kadar basmışlar.en uzun onlar yaptılar heralde,büyük bi ihtimal.%99'9 :) )

Saygılarımla mc_emre

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
evet katılımda bulunan bütün arkadaşlara teşekkürler
spd ye alışacağız bir düşüş yaptım milli oldum
ikinci olay trajikti şile çıkışı teker bomba gibi patladı bisiklet altımdan savruldu tabi spd leri çıkaramadım yana uçtum yalnız kesinlikle rampalarda çok ideal spd düz yolda bir anlamı yok öyle hissettim yokuş aşağı acaip çevireceksin
bu arada emreye resimler için teşekkürler
ellerine sağlık

:in: :in: :in: :in:

emre güven

Daimi Üye
Tepki
749
@kudu

Evet abi.evde calıştım spt pedallara dedin ya.koptum orda ya.bnde dedim abi evde dersine iyi calışmamışsın diye.ama o büyük inişten aşşagı indikten sonraki(avcının oturdugu yerde) yere düşüşüne cok güldük be abi.iyiki varsın kudret abi.

Evren T.

Forum Bağımlısı
Tepki
742
@emre güven

Resimler için Teşekkürler Emre;

Kış'ın bisiklet sürmenin belli dezavantajları olabilir ama bunları sorun olarak görmemeni tavsiye ederim.:)
Öte yandan 180 km.'lik günübirlik bir turu tamamlayabilmek belli bir kondüsyon gerektirmektedir.Bu konuda bütün arkadaşları tebrik ediyorum.Grup ile ilgili bir sıkıntı yaşadın ise bunu özelden benimle paylaşırsan sevinirim.

Yener ER

Forum Bağımlısı
Tepki
805
Bisiklet
Specialized
Kudret abi bak sana turda bahsettigimiz ekşi sozluk'te senin hakkinda yazilanlar.... Istisnasiz ocgu dolu sozler ve senin bundan haberin yok....

kudret kurtcebe

orijinal ekşi sözlük görünümüne dönmek isteyenler için tarkan'dan geliyor:dön bebeğim
..araştır..googletdk sözlüğütureng sözlüketimolojik sözlükvikipediwikipediamobygamesimdbyoutube
başlık içinde ara
fb ie8

no kitty!
google reklamları

Kart Borcunu Taksitlendir
Yılbaşından Önce Kart Borcun Bitsin
Yılbaşı Sevincin İkiye Katlansın !
(link)

güsel gitar çalıyo. albümü şizofren deki sözler baya uçuk, hatta müzikten kopuyo bazen. belki bu yüzden dinliyorum..

(blasphemy, 05.11.2000 01:54 ~ 23.02.2001 15:43)
#258660 fb şikayet et

12 telli akustik gitarıyla kendi çapında harikalar yaratan insan .. başarılı..

(iiaa2, 05.11.2000 16:11)
#258828 fb şikayet et

bir kent ozanı.

"şizofren" isimli debut albümünün en başarılı şarkısı, tarkan'a yazdığı iddia edilen "şöhret"dir. ayrıca yine aynı albümde, abisi nuri kurtcebe'nin "tek başına" isimli şarkısını da yorumlamıştır.

(minca, 25.02.2002 15:19 ~ 21.10.2008 03:38)
#1058213 fb şikayet et

gayet başarılı bir muzik adamı..üzüldüğüm tek şey yasar kurt ile kıyaslanmasıdır. oysaki yaşar beyin bir kaç fırın ziyaret etmesi gerekmektedir kanımca...

(mceyhan, 23.03.2002 01:55 ~ 02:01)
#1136675 fb şikayet et

ayrıca sizofren albümü dışında kent ozanlarıa da, cocuk adlı eseri ile katkıda bulunmuştur.

(mceyhan, 11.09.2002 11:57)
#1586001 fb şikayet et

ikinci albümü "kandırmayın bizi" hazır... boynumuzu bir çevirirsek çıkacak inşallah

(kertenkele, 13.09.2002 20:08)
#1593539 fb şikayet et

bugün, mü göstepe kampüsü - ibrahim üzümcü konferans salonunda sahne alacak, yeni albümden çalismalar sunacaktir... dinletiyi müteakip klip gösterimi izlenebilir... "kimlerin klipleri" diye soracak olan olursa siralayalim;

radical nois - rapor 2
megalomanix
knight errant
renan bilek
mogollar
whisky
bulutsuzluk özlemi
cem berksoy
zen
yavuz çetin
kudret kurtcebe

(kertenkele, 07.03.2003 10:52 ~ 11:15)
#2472941 fb şikayet et

bir bisiklet delisi. ne zaman caddebostan sahile gitsem hep görürdüm onu yazları.* *

(kaamos, 07.03.2003 12:40)
#2473371 fb şikayet et

nuri kurtcebe alptemoçin *in babasından utanan oğlu. nasıl ki nazımın oğlu mehmet fuat ran soyadını kullanmıyor. bu da böyle. tabii mehmet fuat babasından utanıyor mu diye de düşünmek mümkün.
benzerleri için
(bkz: ismail cem ipekçi)

(tribal enfexion, 21.10.2003 02:37)
#3480736 fb şikayet et

68 li kuşağın rockla bir alakası yoktur diyen şahsiyet. rock ve sol ideoloji aynı ortamda bulunamaz demeye getirmiştir.

(jimi the kewl, 06.08.2004 15:20)
#5293266 fb şikayet et

eskiler kendisini "bu piyasaya kaset yapmayı reddetmesiyle" tanır. yıllarca albüm yap ısrarlarına kayıtsız kalan kudret beyin fikrini ne değiştirdi acaba.. muhtemelen yaptıklarının yitip gitmesinden korkmuştur.. neyse her ne değiştirdiyse fikrini çok iyi yapmış yerüstüne çıkmakla.. daha önce kent ozanları gibi toplama albümlerde de görünmüştür. çok sıkı müzisyendir.

(naranimo, 21.05.2005 22:20)
#7552052 fb şikayet et

dinleyip anlayabildiğim kadarıyla kendi kendiyle barışık bir ozan. fena sayılmaz. dinlendirici bir anarşist tavrı var. insan bu devirde daha ne ister ki...

(atlantis, 28.09.2006 02:11)
#10091438 fb şikayet et

şizofren albümünden sonra pek bir şeyini göremediğimiz müzisyen. gitarını adeta bir silah gibi kullanmayı iyi biliyor. özellikle albüme adını veren şizofren parçasını öyle bir yorumlamıştır ki pes doğrusu. o sesleri nasıl ve neresinden çıkartıyor acaba diye düşünmemek elde değil. yine hortum parçasında bir "gııı gııı gıııı" demesi vardır ki bitirir insanı.

(lali berte, 27.01.2007 14:23)
#10519305 fb şikayet et

nuri kurtcebe alptemoçin'in oğlu olduğu yolundaki söylentilerin asılsız olduğu kişidir... abisinin adının nuri kurtcebe olmasından kaynaklanan bir kafa karışıklığı sonucu olabilir. nuri ve kudret kurtcebe kardeşler, babaları olan emekli jandarma albayı mahmut kurtcebe'yi, 1966'da akciğer kanserinden kaybetmişlerdir.

(kertenkele, 28.02.2007 10:33)
#10621205 fb şikayet et

yaşar kurtun sokak şarkılarından yıllar sonra yine aynı derecede ruhlu bir albümle kulaklarımızın pasını alan müzisyen...
şizofren mutlak tarafından edinilesi bir albüm...harika sözler,yırtmış albüm...
kent ozanları diye bir albüm çıkmıştı yıllar önce...o albümde de çocuk vardı...çürük nesiller ürettik diyordu şarkıda...protestlik sınırları aşılmış şizofrende...özellikle şizofren,aptal kutusu,beat,müzik ve kesinlikle daraldım...

aptal kutusu
benlik çalan
boyalı basın
kalem tüccarlari

rekabet
yabançılaşma
hırs, para, kariyer

renkli dünya
sahte raiting
kütlesel çöküş

toplum dayatmacı duvar
çevre uyumcu
sahte benlik
kayıp ülkenin çocuklari...

aptal kutusunu kendi haline bırakmak

müzik kurtar kendini
zihniyet ticari
kuşa çevirdiler seni
törenle kurban edelim seni
yeşillere boğalım seni
sülüklere yedirelim seni

müzik kurtar kendini
peşindeler senin
şöhret budalaları
yeşilin hastaları

bir gün geride kalan
bir avuç karalama..........

(pembeli azize, 13.04.2008 18:21)
#13064291 fb şikayet et

her daim birlikte pedal çevrilesi adam. fakat yeni karbon bisikletini sürmekten çok elinde taşıyor bu aralar.

(neutralife, 21.10.2008 02:42)
#14232360 fb şikayet et

bugün söylenmesi çok yerinde olacak olan "rock bir imaj değildir" sözünü 1998 yılında katıldığı bir radyo programında, sert bir vurguyla söylemiştir.

(gsktp, 21.10.2008 03:35)
#14232489 fb şikayet et

ilginç söylemleri olan deli-dahi müzisyen.

(kandamarask, 13.01.2009 20:32)
#15027245 fb şikayet et

en son kendisiyle birlikte katıldığım bisiklet turunda artık gitardan bisiklet kadar zevk almadığını söyleyen; kendine has bir kişiliği olan, yaşına göre gençlerin ağzını açık bırakacak aktiviteler yapan sıradışı bir sanatçımız.

(lord of drinks, 19.01.2009 22:07 ~ 25.01.2009 16:38)
#15110235 fb şikayet et

(bkz: sabah ışıkları)

(kisa winston soft, 23.01.2009 21:16)
#15163884 fb şikayet et

muhtesem insan.
tek kelimeyle insan'i insan yapan degere takdir gösteren insan. kibirlerin, kiskancliklarin, aç gözlülügün, tembelligin tamaminin nasil yenilebileceginin canli kanli ispati. pasifist dünya cocugu.

pedalsesi com istanbul sayfasindaki pazar turlarinda buluabilirsiniz kudu'yu. o, gitarini nasil konusturuyorsa; bisikletini de öyle kosturuyor. bir senede 10600 km. (bizzat kilometre göstergesinden okudum tami tamina on-bin-alti-yüz) bisiklet üzerinde pedallayan güzel insan. bu rampaseverin yaninda olmasi güven verir insana.

(kratos, 10.03.2009 15:51)
#15695446 fb şikayet et

caddebostan sahile ne zaman gitsem kendisini görür "allah allah kimdi bu yaa" derdim. meğer annemle babamın arkadaşıymış tabi uzun yıllar görmeyince.. annem kendisinin çok güzel jethro tull taklidi yaptığını söyledi. bir gün yolda görürseniz durdurup hemen yapmasını söyleyebilirsiniz :) ahmet kaya sevdasından gitar kırmışlığı bile varmış.. yaa yaa

(neira, 03.07.2009 18:38)
#16432393 fb şikayet et

uzun zamandır bisiklet muhabbetine tanıştığım süper adam, sağlam abi.

gerçekten sağlam rampıcılardan. bu konuda kendisini fosil olarak tanımlayıp gençlere yol vermek gerektiğini söylese de bir pedalşör olarak çok iyi kondüsyonu var. 5 buçuk milyara aldığı karbn scott bisikleti ise 15bin kmye dayanmış durumda.

geçenlerde 8 kişi birlikte kartepeye tırmandık. ekip kudret abinin ekibi. bisikletin sırtından hiç inmeden zirveye kadar çıktı kendisi. helal olsun diyorum.

(bayermuhen, 12.07.2009 00:04)
#16471601 fb şikayet et

bir aydir sizofren albumunu dinliyorum. adam gitari oyle boyle calmiyormus, gercekten virtuozmus adam. albumdeki nerdeyse her sarkida super caliyor, cok yazik olmus yeniden album yapmamasi. simdi bu derece iyi gitar calan baska bir turk muzisyen yok, o kadar iyi adam...

(katakulli, 21.11.2009 21:57)
#17322436 fb şikayet et

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@emre güven

ben bile güldüm kendi halime ne yapalım evde daha çokkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
çalışacağız ya maksat gülmek eylenmek hocam turlar bunun için yapılır

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ya yener dostum şimdi efkarlandım iyimi ah eski günler ah gerilerde kaldı eski heyecanım kalmadı neyse yeni heyecanım spd valla iyi heyecan yapıyor özellikle düşerken

:D :D :D

yener dostum çok teşekkür ederim herşey için

:in: :in: :in: