Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

06.06.07 - Eskişehirde Abdurrahman ile bir antrenman

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında eYa tarafından paylaşıldı.

1. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Evet nerden başlasam bilmiyorum ki.

Semih'e antrenman yaptıralım niyeti ile Abdurrahman ile beraber antrenmana çıkalım dedik. Biz anlaştık buluştuk ama Semih yok, Semih'ten hiiç ses soluk yok :rolleyes:

Tam 1:30 sularında kütahya yolu üzerinde üst geçitte buluştuk.
    Abdurrahman'ın antrenman takviminde bugün için 3/4 saat yazıyor. Bende 3 / 4 saat = 45 dakika heralde diye düşünerek rahat rahat geldim :D Yola çıktıktan biraz sonra öğrendim ki 3 - 4 saatmiş :eek: :( Neyse yorulduğum yerde efendi efendi düşürürüm tempoyu diye düşündüm.

Bastık pedala. Kızılinler, Gökçekısık tarafından epey gittik. Ara ara kopsam da ikinci kopuşumda son bir gayret ile yetiştim çeşmede. Benim 42. km'em Apo'nun +5'i kmsi var şehir içinden. 30 ortalama ile gelmişik buraya kadar. Öh oldum kendi kendime :D

Dönüşü de düşünerek burda mola vermeye karar verdim. Apo aynı yoldan yarım saat daha gidip geri dönecek. 40 dk kadar bekledim tekrar yola çıktım Apo'nun gittiği istikamete bi 4 km daha gitmiştim ki Apo kendi köyüne varmış, dedesinin elini öpmüş de geri geliyo :rolleyes:

Hemen döndüm geri, tekrar Apo'ya ayak uydurmaya çalışmaya başladım.

Bu civarda yerde bişi yatıyor ölü vaziyette. Sarıcakaya gezisindeki ölü sincap, son bozdağ antrenmanında ölü inekten sonra bunu da ineğe benzettim. O kadar büyük. Yaklaşımca domuz olduğunu anladım. Yakında bir çiftlik var. Muhtemelen oraya dadanmış, bedelini kafasından vurulmakla almış :( Neyseki biz ordayken çıkmamış olmasına şükretmek lazım.

Dönüşte tempo beni iyice zorlamaya başladı. 70. km sularında düşürdüm tempoyu, Apo gittiiiii

Musaözü kavşağının orada yağmur başladı. Hayır nolamaz yine mi ıslanıcam :D Dolu yağmasa bari gibilerinden serzenişlerle bitmiş enerjimle son bi gayret pedala kuvvet. Apo'yu en son Kızıninler rampasının tepesinde gördüm ben daha yeni başlıyordum rampaya tırmanmaya. Yağmur orda hızlandı zaten. Ömür mevkiinde iyice ıslandım. Yağmur kovalıyor ben kaçıyorum :) Eve girdim çok ıslanmadan. Oh be şükür :D Tam da bu sırada dolu indi zaten :cool: Bu sefer kaçmayı başardım.

Yalnız tempo epey zorlamış merdivenleri zor çıktım. Apo nettin bana :D :p

Benim kmler :
    mesafe : 92 km
    pedallama süresi : 3sa 25dk
    ortalama : 27 km/sa
    max : 62 km/sa

muhtemelen Abdurrahma'nın km 130u bulmuştur. Ortalama da 30 civarıdır.

Çok güzeldi Apo sağolasın. :in: İyi kastım bütün ayak kasları yanmaktaa. Eve gelir gelmez sıcak bir duşun üstüne söylemesi ayıp 3 yumurta, domate, salata, bal, reçelle bir ekmeği mideye indirdim. Öğütürken de foruma yazayım istedim.

Abdurrahman biiizi antrenmana götür :D

esbikeapo bunu beğendi.
  2. esbikeapo

esbikeapo Üye

Seviye:
    Abi bu gün çok güzeldi sayende canım sıkılmadı ayrıca senin kondüsyonun beni çok sevindirdi çok iyi gidiyosun ve o inek görünümlü domuza acıdım açıkcası teşekkürler iyi antremanlar

eYa bunu beğendi.
  3. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Estağfirullah, sen olmasan ben hiç antrenman yapmayacaktım bugün. İyi kastırdın süper oldu. Kendi konsüyonuma bende sevindim açıkçası. 1-2 aydır kasmamın meyvelerini toplamaya başladım çok şükür. Bakalım bugünün meyvesini ne zaman toplayacağım. Nabız epey yüksek, oturduğum yerde terliyorum şimdi. Cuma günküne kadar toplarım inş.

Domuza yapacak bişi yok, yazık olmuş. :(

4. Ediz Tevfik Özgan

Ediz Tevfik Özgan Bisikletkolik

Seviye:
    valla yarışan adamın,heleki tr şampiyonluğuna oynayan birinin arkasından yetişmek nedir bilirim dilin böyle bikarış sarkıyo:p . Büyük geçmişler olsun mazallah, demek seninde kondüsyon fena değilmiş.Tebrikler

5. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Sağolun. Teşekkürler. Maşallah deyin de çatlamayalım ortadan aman abi :unsure: Dilim dışarı sarkmadı çok şükür :D Ama ayak kasları özellikle dönüşte epey zorlandı. 2 aydır düzensiz epey antrenman, gezi yapıyoruz bir de ilk yarışıma katıldım geçen ay, ama çocukluğumdan beri bisiklet üzerindeyim. Şehir içi ulaşımda da bisiklet kullanıyorum. Ortaokul yıllarından beri hemen hergün 20km civarı şehiriçi kullanımım var. Üstüne geziler v.s. 2 aydır bir de extra çalışmalar oldu. Yeni km saati alalı tam 2 ay olmuş bugün km 1387'de. En yoğun iki ayım olmuş hakketen.

Abdurrahman TR şampiyonasına hazırlanıyor, inşallah güzel dereceler alacak yine. Maşallah bomba gibi :in: Sıkı bir antrenman programı var. Komşuda pişer bize de düşer hesabı fırsat buldukça katılıcam inşallah :D

Bakalım sonumuz nasıl olacak :rolleyes: Fırsat ve imkan bulup da yarışlara gidebilsek çok güzel olacak, kendimizi göreceğiz de malesef kulüp olarak hala sponsor arıyoruz, sanırım 20-25 firma oldu görüştüğümüz.

6. backbone

backbone Üye

Seviye:
    yaww kardeş dikkat et kendine .ben o kadar gitsem yollardan toplardınız beniii..sigara kullanmıyorum ama antrenman yok bisiklet binmeye çok vaktimde yok olsada 20-30km.yollarda size yetişmek zor olocak ahhh siz benim gençliğimde olacaktınız..heyy gidi günler heyyy...

7. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    slm eya abi ben kütahyadan ahmet ya kaç kere dedim eskişehirliler toplanıp gelin şu kütahyaya burda misafirimiz olun gezelim eğlenelim biraz biz geliyoruz bazen oraya ama antrenman gereği hemen geri dönüyoruz pek şehiriçine girmioruz yaza bekliyoruz inşallah bu arada tebrikler antrenman güzel geçmiş dağ bisikletiyle kolay deil o ort ile o kadar yol hadi abdullah abim yarışçı ona iyi de sana süper devamı gelir inşallah :)

8. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Gün gelecek biz de yaşlanıcaz abi dert etme ;) Ayrıca antrenmanlarla geziler çok farklı oluyor, yetişemem diye de hiç takma kafaya. Gezi ile antrenmanın amacı farklı, kasmanın anlamı pek yok. Zaman zaman ani ataklar olabiliyo tabi de bekliyoruz da yine.

A.s. Hep gel diyon kardeş listeye de aldıydık kütahya gezisini ama çıkardık :cool: Çok da görülecek birşey yok diye. Bu arada Abdullah değil bak Abdurrahman ;) Ayrıca o gün Apo kütahyaya vardı varacaktı zaten, bi köyünden döndü adını bilmiyorum.

Eskişehir'e her zaman bekleriz

9. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    yaw buluruz görülecek yer abim ya neresini biliosunuz ki kütahyanın ben size bulurum gezecek yer :) inşallah bakalım bizde geliriz eskişehire