Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

03 Temmuz 2011 Eskişehir dikey limit 2

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Köse tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Evet uzunca bir zaman yapmak istediğim rotayı daha önce yarısında bırakıp kamyonet arkasında şehire döndüğümüz :) (trafik kazasından dolayı) bu haftasonu gerçekleştirdim.Kadir demirkol ve forum sayesinde tanıştığımız Ahmet Can Yakışır kardeşimi bu sıcakta biraz zorladım kusuruma bakmasınlar :) sıcaklık güneşte sigma km saatinin göstergesine göre 49 dereceyi buldu.Bütün bu zor şartlara rağmen sağ salim evlerimize varmanın mutluluğunu ve Eskişehir dolaylarının en zorlu rotalarından birini daha alnımın hakkıyla geçmenin gururunu yaşıyorum.
    evet gelelim resimlere şimdi:) önce rota bilgileri burada km 160 civarında ama bendeki km saati eve girdiğimde 175 km yi gösteriyordu oda ayrı bir konu....

Sabah 06:50 buluşma noktasına giderken Kadir abi ile yolda karşılaştım beraber buluşma yerine gidiyoruz trafikte ters yöne özellikle girdim bu saatte kimse yok resim çekmek için bir daha bu yola tersten giremem diye :)

ve yola cıkmadan başlangıç fotoğrafı...

Sabah güneşine karşı cıkacağımız dağlara yaklaşıyoruz yaklaşık 10 km yuzde 10 eğim ile tırmanış yapacağız.

ben vardım bile zirveye bundan sonraki yol hafif tırmanışlı ama 100 -150 metre daha rakım yükselteceğiz ilerleyen kısımlarda.

dağın zirvesinde bir piknik alanı ilk molamızı verdik biraz soluklandık yola devam.

yolun bundan sonrası dik inişler olduğu için fotoğraf çekemedim malul elleri bırakamıyorum o hızdada durmak istemiyor insan.iniş bitiminde MAyıslar köy kahvesinde biskevit eşliğinde çay üstüne sodalarımızı içiyoruz.

Yola devam

çeşme başı molası

Memleketimin sınırlarına giriyorum :)

Sakarya nehri

2. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    yenice barajına giriyoruz Gökçekaya barajının uzantısı bir baraj burası

yaklaşık 10 km benim bisikletime hiç uygun olmayan bir yoldan gittik fakat bir tarafın su bir taarfın orman olması yolun bozukluğunu unutturdu keşke yerdeki taşları takip etmeden sürebilseydim ama bu bisiklet ile imkansız.Çok şükür tekeri yarmadan yolu geçtik....

barajın bitiminde Dsi çalışanlarının lokalini ve lokantasını bulduk altın bulmuş gibi sevindik 3 kap yemek tatlı dahil 5 lira artı 1 lira salata ama bu yoklukta bulunmaz nimet limitsiz ekmek ve soğuk su :)

Şimdi asıl tırmanış 15 km uzunluğunda yuzde 10-15 eğim aralıklarında orman içi ama sıcaklık 40 derece hayatımın en zorlu tırmanışlarından bir tanesiydi.

Tırmanan bisikletçi rengi :)

Manzara mükemmel

Can dostum yol arkadaşım beni bu turda da mahçup etmedi lastiği patlamadı zinciri kırılmadı :)......

turun bu tırmanışından sonra Kadir abi ile Ahmetin zorlanacağını anladığımdan Ahmet ile telden konuşarak direk eve gideceğimi arabayı alıp onları almaya geleceğimi söyledim ve tırmanışın sonunda mola vermeden 45 km gidebileceğim en hızlı halde evin yolunu tuttum.Evden arabayla çıkıp onları almaya geldiğimde ise dönüş yolu muhteşem di günün değerlendirmesi görülen manzaralar. hepimizde aşırı bir yorgunluk ama yinede mutluluk vardı.

3. Talha Ateş

Talha Ateş Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Güzel bir etkinlik olmuş, nice turlara...

Ferhat Köse bunu beğendi.
  4. Aydın Akyokus

Aydın Akyokus Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    paylaşım için teşekkürler ...

5. mustafa mimaroğlu

mustafa mimaroğlu Aktif Üye

Seviye:
    güzel bir tur olmuş ahh ahh bizim buralar bu kadar güzel değilki..

6. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler...

teşekkürler ilginiz için....

teşekkürler.emin ol eskişehirdede o kadar güzellik yok bunları görelim diye yüzlerce km yapıyoruz :)

7. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    :)) aynen katılıyorum Ferhat Abi, herhangi bir turda beraber pedallamak dileğiyle. Güzel ve yorucu bir tur olmuş. Biz de Söğüt yolundaki yol yapım çalışmaları nedeniyle yokuş çıkarken baya bir toz yuttuk, üstüne de sıcak eklenince motorlar su kaynattı :) bereket çeşme çok var söğüt yolunda.

Bu pazar nereye gidiyorsanız ben de gelmek istiyorum kimseye söz vermicem bu hafta.

8. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler Eser.Bu pazar için bir fikrim yok sen bana güvenip organizasyonsuz kalma.Birşeyler çıkarsa ben 3 gun önceden haber veririm.Söğüt yolları güzeldir dönüş biraz sert geçer.Kamyonu tırı eksik olmuyor tek kötü yanı o üstüne yol çalışmasıda devam ediyorsa anladım halinizi.Ben olmasam da Beşik deresi şelaleyi tavsiye ederim sizin için.Hem km olarak daha rahat hem yol daha keyifli.

9. RECEP İŞLEK

RECEP İŞLEK Forum Bağımlısı

Seviye:
    Merhaba.:)
    Güzel bir tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.
    Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

10. ilker KISA

ilker KISA Üye

Seviye:
    Merhaba tur çok güzel birşey sormak istiyorum bu şehirler arası turlarda köpek çıkma ihtimali nedir hiç köpek çıktımı.

11. Frédéric LAPOİNTE

Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

Seviye:
    Guzel ve uzun bir tur.
    Tebrikler.

12. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Önce ilginiz için teşekkürler.Sorunuza gelincede uzun tura gerek yok yerleşim yeri veya depo fabrika önlerinden geçen her turda köpek ile karşılaşmamız kadar doğal birşey yok :) Eskişehirin yakın çevresindeki köpeklerin çoğu Kadir abimizi çok iyi tanır :) ve korkarlar o yokken de görev bana düşüyor. köpeklerden çekinmenize gerek yok eğer çok ısrarlı şekilde peşinize takılıyorlarsa ilk önce yüksek ses ile bağırın (küfür burada serbesttir :) ) eğer tepkisizce kovalamaya devam ediyorsa bisikletinizden inin göreceksiniz ki oda duracak ve geri hamle yapacaktır.Siz korkup kaçtığınız sürece üstünüze gelirler korkmadığınızı hissettiğiniz an bırakırlar.Ayrıca özellikle depo köpekleri kendi bölgelerine girmenize izin vermezler o durumda köpeğin koruma alanını teketmekte fayda var :)

13. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    Abi gene süper bir tur çıkartmışsın rampası,eğimi bol tam senin tarzda :) Bende istanbulda olduğumdan dolayı katılamadım önümüzdeki turlarda beraber pedallarız inşallah :)

14. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Teşekkürler Mehmet.Sıcak biraz zorladı ama yinede cok guzeldi ,.Gerçi Ahmetin hala sesi çıkmadı sanırım yorgunlugu atamadı henuz :)

15. Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ferhat arkadaşım zorlu bir performansa daha imza atmışsınız tebrik ederim.Yemek gayet ucuzmuş, sıcaklık ise kavurucu.15 km lik zorlu tırmanışı görünce bizimde Nemrut turunda dönüş yolculuğundaki 25 km lik Şiro Çayı-Kubbe Geçiti rotası aklıma geldi öğlen sıcağından katetmek zorunda kalmıştık :( Sana,Kadir ve Ahmet arkadaşımıza Malatya Bisiklet Topluluğundan çok selamlarımızı gönderiyoruz,sağlıklı bol pedallı günler dileklerimizle...

16. Eren Üye

Eren Üye Üye

Seviye:
    Bende acemi bir bisikletçi olarak Eylül'den itibaren turlarınıza katılmak isterim :)

17. recep24ank

recep24ank Bisikletkolik

Adı:
    Recep Eşref ÇINAR
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    gezinizde en çok bu fotoğraf beni etkiledi. Sakarya Nehrinin ne kadar temiz olduğu görünüyor. ama gelde bir Sakaryada Sakarya Nehrini gör. içler acısı.

18. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    teşekkürler Osman bu arada sizin ekip Eskişehirde göreve başladı haberiniz olsun bir iki haftaya gideriz onlarla biryerlere :)

19. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu resim barajın çıkış noktasının ilerisi o yüzden biraz temiz ayrıca fazla el değmemiş bölgeler sanayi yok sadece tarım yapılan bir bölge.

20. ender curca

ender curca Yeni Üye

arkadaşlar ben foruma yeni katıldım, söğütte bulunuyorum, evet şu anda yol yapımı devam ediyor yol bitince oldukça güzel zevkli bi yol olacak, kamyon ve tır trafiği yoğun bi yoldur. biz genelde çevre köylere güzergah yapıyoruz, tırmanışları çok fazla ama olsun, sizleride bekleriz.:)