03-15 mayis 2014 Artvin - Sinop turu

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203690767939791&set=a.1910517652719.113721.1535206206&type=1&theater
(link)
Uğur başdağ ile 03 mayıs 2014 tarihinde Artvin' e gitmeyi planlıyoruz. Dönüş tarihimiz 15 Mayıs 2014 Sinop otobüsü ile dönüş yapacağız.
Yol güzergahımız 1100 km civarıdır.
Öncelikle Artvinde başlayıp sırasıyla Karagöl-Borçka-Arhavi-Ardeşen-Ayder yaylası-Çamlıhemşin-Zil Kale-Çayeli-Rize-Sürmene-Yomra-Trabzon-Maçka-Altındere Milli Parkı-Sümela Manastırı-Akçaabat-Vakfıkebir-Eynesil- Görele" Serkan namazcı ile görüşeceğiz müsait olursa"
-Tirebolu-Espiye-Keşap-Giresun-Bulancak-Ordu-Fatsa-Ünye-Terme-Çarşamba-Samsun-Bafra-Gerze-Erfelek şelaleri-Sinop' ta bitireceğiz.
Günlük yapacağımız mesafe 85 km - 135 km arasında değişecektir.
Erken zamanda gideceğimiz için sıkı giyineceğiz.
Çadır - heybe çanta - mat - mevsime göre giysi -yağmurluk-yedek iç lastik ve yama seti-kask-reflektörlü yelek-zincir aparatı vb. ürünlerimizi aldık.
Bu turumuzda güzergah üstünde bize eşlik edecekleri bekleriz. Uğrayabileceğimiz arkadaşlarımıza da uğrayıp ziyaret etmek isteriz.

Scudo

tolga akan

Daimi Üye
Tepki
76
İsim
Tolga AKAN
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kazasız belasız ınsallah...Takıp edıyorum tebrık edıyorum..

• Beğen
Tepkiler: Emrah GÜLEZ

Mehmet D.

Forum Demirbaşı
Tepki
95
Bisiklet
Salcano
Uğur abi bizim tur iptal oldu heralde ya :D bende kaza yaptım bugun

Melih AÇIK

Daimi Üye
Tepki
97
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
turu gerçekleştirecekseniz Rize'de ağırlayabilirim sizi.. Rize merkezdeyim... hatta uygun zaman olursa pedallayarakta eşlik edebilirim...

• Beğen

Bilal K.

Üye
Tepki
36
Bisiklet
b'Twin
tam yapmak istediğim tur bu benim.bu güzergah hakkında fikir almak için ne başlık açsam, ne yazsam? diye girdim içim kıpır kıpır oldu...keşke kondisyonuma güvenebilseydim de ben de varım diyebilseydim.17-24 Mayıs tarihleri arasında ben de yapmak istiyorum.sinoptan doğuya mı gitsem, doğuda herhangi bir yerden sinopa mı gitsem diye düşünüyorum.
sinoplu olduğum için ya başlangıç ya varış olmasını istiyorum.yazınızı merakla takip ediyorum.paylaşımsız bırakmayın buraları :)
keyifli turlar...

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tolga bey iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Melih bey umarım karşılaşırız, bize eşlik ederseniz çok sevinirim. :)

Mehmet dikkat et kendine. Umarım seninle de güzel bir tur yaparız :)

Bilal bey katılmak isterseniz beklerim sizi. Ben de Sinoplu olduğum için rotamızda Sinop var :) bizim dönüş tarihimizde tura çıkacaksınız. Bir iki hafta öne çekebilirseniz birlikte memleketimize seyahat edebiliriz. Çok da keyifli olur.

Özkan bey son iki günümüz Sinop'ta geçecek. Gerze-Erfelek-Sinop rotamız dahilinde. Keşke daha fazla zamanımız olsaydı. Bu arada hemşehrilerimi görmek mutlu etti beni. :)

Bilal K.

Üye
Tepki
36
Bisiklet
b'Twin
Çok teşekkürler Uğur bey...aldım takvimi elime hesap yapıp duruyorum.hangi tarihe kaydırsam, turunuzun en azından bi haftalık kısmına katılsam diye düşünüyorum bi yolunu bulmaya çalışıyorum.iş yerimden iznimi değiştirmem zor görünüyor.memur olduğumdan dilekçeler, prosedürler, amirler...varım diyemiyorum.o tarihlerde bilgisayar başında çalışırken aklım sizde olacak ama. :agla:
keyfini çıkarın.dediğim gibi yol hakkında deneyimlerinizi bekliyorum :)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bilal bey bol bol fotoğraf yükler ve de anlatım yaparız diye umuyorum. Keşke tarihlerimiz denk gelseydi. :) Biraz imrendireyim sizi; aldığım son dakika bilgisine göre Sinopta erikler yumruk gibiymiş :D

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
Rize' ye yaklaştığımızda aramamız için telefon numaranısı pm atarsanız memnun oluruz.

Bilal bey isterseniz turumuza katılabilirsiniz mutluluk duyarız. Resimleri ve videoları bol bol paylaşacağız.

• Beğen
Tepkiler: Bilal K.

Bilal K.

Üye
Tepki
36
Bisiklet
b'Twin
cevaplarınızı okur okumaz fırladım (erik istihbaratının da etkisi oldu tabi :) ) izin tarihimi değiştirebilmek için bizim şefin yanına ama dilekçem işleme alınmış da müdürlüğe gitmiş de başka bi arkadaş da o tarihte memleketine gitmek zorundaymış...falan diye sıralayınca hevesim kursağımda kaldı.
uzun zamandır o yol için yol arkadaşı arıyorum böyle bi fırsatı kaçırdım.

• Beğen

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
Kısmet değilmiş inşallah beraber yine karşılaşırız. En azından sizinle Rize' de karşılaşırsak yol güzergah bilgisini veririz. Bende bu tur için sabırsızlanıyorum geçen sene İzmir - Silivri parkurunu tamamladığımda fazla fotoğraf çekememiştim. Döndüğümde Gopro HERO3+ Black Edition aldım bu tur sağlam geçecek inşallah yanımda otg kablosu ile arşiv yapmayı planlıyorum sizlerle paylaşmak için ve bizden sonraki arkadaşlara Karadenizin eşsiz güzelliğini tanıtmak istiyorum daha önce bu turu gerçekleştiren arkadaşlar gibi .

• Beğen
Tepkiler: Bilal K.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Panik yok canlar. Karadeniz sahil yolu gıcır. Ben bir günde Hopa-Trabzon yaptım geçen hafta. Yol güvenli. Bol bol yabancı turcu da görüyorsunuz. İyi oluyor. Sadece Arraklı tüneli (1900 metre) biraz uzun. Git git bitmiyor.

Borçka-Artvin arasında, Cankurtaran Geçidi'ne tırmanırken yol dar. Hopa'ya inişte de öyle. Artvin'in insanı çok güzel.

Çok sevgili Bilal abicim, iletişime geçelim.

http://simdiodegilde.files.wordpress.com/2013/09/img_1150.jpg

http://simdiodegilde.files.wordpress.com/2013/09/img_1193.jpg

http://simdiodegilde.files.wordpress.com/2013/09/img_1197.jpg

http://simdiodegilde.files.wordpress.com/2013/09/img_1202.jpg

http://simdiodegilde.files.wordpress.com/2013/09/img_1246.jpg

Emrah GÜLEZ

Forum Demirbaşı
Tepki
190
Bisiklet
Merida
Çok teşekkürler bilgiler için resimlerin devamını görmek isteriz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bilal bey size de erik ayırtırım merak etmeyin :) inşallah çok güzel geçer turunuz. Şimdi yağmur mevsimi dikkatli olun.

Yusuf bey bilgiler için teşekkürler. Fotoğrafları görünce daha Bi iştahlandım. :) Tünel deneyimini İstanbul da yaşamıştım. 2400 ve 1600 metre olarak ard arda. Biraz sıkıcı olabiliyor. Rotamız dahilinde pek çok tünel olacak uygun bulursak eski yolları da kullanabiliriz, çok teşekkür ediyorum :)

Bilal K.

Üye
Tepki
36
Bisiklet
b'Twin
teşekkürler uğur bey.turunuzda tanışmak kısmet olmadı, yapacağınız başka turlar var galiba.o planlarınıza dahil olurum belki.en olmadı istanbuldasınız.elbet rastlaşırız bi yerlerde.alakanız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Tabi ki Bilal bey, İstanbul da ya da başka bir planlamada mutlaka görüşürüz. İletişim bilgilerimi özelden veriyorum. Ehh hemşeri dayanışması malum, toprak toprağı gurbette sever. :D

sezer_57

Forum Demirbaşı
Tepki
68
İsim
Sezer Şentürk
Bisiklet
Trek
Tuneller cok basinc yapiyo giderken bnde gcmistim tunelden

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mehmet D.

Forum Demirbaşı