02.12.06 kapadokya

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
bir hafta önceden ayarladıgımız gezimizi dün avonosdan gelen aydın,mustafa,timi ve oglu michal ile gerçekleştirdik hava biaz soguktu ama biz ortamın sıcaklıgından fazla üşümedik ve güzel bir cumartesi ğeçirmiş olduk.
sabah sekizde ürğüpde total de buluştuk
(link)
kendimizi hemen araziye attık
(link)

(link)

dede bu sefer yanlış yola sapmasın diye yolu kapatım
(link)

(link)
ve iniş kısımlarına geldik aydın ve mustafa manzara karsısında çok etkilendiler
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

daha önce ismaille çektiğimiz fakat içine girmediğmiz bir tünel
(link)

(link)

(link)
(link)

(link)
ilk defa bisiklette araziye çıkan arkadasımız mustafa
(link)

timi abimiz tünel çıışında oğluna yardım ediyor
(link)

(link)

(link)

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
yerdeki buzlar çözülmemiş daha
(link)

(link)

(link)

(link)
şimdide kızıl vadide bir kilisenin içindeyiz okadar önünden geçmemize ragmen hiç bir belirtici yazı olmadıgı için burda kilise oldugunu bilmiyorduk sadece magara sanıyorduk ama timi abimiz kilise var içine girelime dedi ve girdik.

(link)

kilisede resim kullanılmamış ama yinede kaya oyma oldugu için güzel şekiller verilmiş.
kilisenin orta tavanı
(link)

(link)

kilise agzı kaptılmış bir tünel düşman geldiğinde kaçmak için kullanıyorlardı sanırım
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

michal bir tünel buldu ve hemen içeri ğirmeye çalıştı ama sonuş hüsran
(link)
geri geri çıkmaya çalışıyor dönemediği için
(link)

(link)

(link)
elimizdeki tozlardan makinemde nasibini almış görüntüde tozlarda çıkmış
dede inmaya çalısıyor ve bana kızıyor çekme çekme beni resil edecen değilmi diye :) :) :)
(link)
dedeye yardım arakadaşlar
(link)

(link)
ve kiliseden çıktık gezmeye devam
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)
uzun çıkışların ardından inişe ğeçtik
(link)

son olarak birde kendimi çekeyim dedim ve kendimi çekip kapatım makinemi çünkü singel track inişler başladıgı için biraz keyif alayım dedim
(link)
son olarakda bisikletimin resmini koyuyorum .scudlar yakışmışmı bir bakın.parçaları almamda bana yardımcı olan forumdan hakan yazmana çok teşekkür ediyorum eline saglık abi
(link)

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
kapadokyanın güzel manzaralarından bizlerele paylaştığın fotoğraflar için teşekkürler. birlik ve beraberliğinizin devamını diliyorum. daha nice gezilere.

scudlar harika durmuş. güle güle kullan

candede

Forum Bağımlısı
Tepki
1.050
Evet sevgili Nuri.İçtenliğimle söylüyorum,bir kez daha anladım ki.Bu cennet vatanın cennet köşesinde yaşıyorum.
Ah Kapadokyam.
Dostlarım 3.Yıldır burdayım ve inanın seyir olarak hergünümü dolu dolu geçiriyorum.Yahu arkadaş nasıl anlatayım.Hala halaa yeni keşfettiğimiz noktalar çıkıyor.Bu kadar mı saklı burası.Onu bunu bilmem arkadaş,hepimizin bulunduğu coğrafyada daha nice kesiş ve keşifleri yaşayacağını biliyorum.Daha fazla çok daha fazla seyir halinde keşiflerde olalım.

Sevgili Nuri tek kelime ile gıcıksın yani.Nasıl ensantaneler yakalamışsın sen böyle.Sana söz veriyorum herkeste ve kendimde de olan bu derinlik korkumu. yeneceğim.2007 proğramına Yamaç Paraşütünü ve Paraşütü de koydum.
Ocak ayı ile birlikte dilekçeyi kuruma vereceğim.

Birkez daha,sevgili Tim'e,Aydın,Mustafa ve Maykıla içten teşekkür ediyorum.Yüreklerimize sağlık.

'''Dolu dolu solmayan yüzlerle hayata gülümseyenlere...'''

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Resimler ve anlatım için teşekkürler, görmek istediğim yerlerden biri Kapadokya, inşallah imkan bulup gidip gezeceğim ben de.;)

• Beğen
Tepkiler: candede

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@Ergün (Divinity)

her zaan herkezi bekleriz kapadokyaya insallah sizde bir gün gelirsiniz beraber pedallarız

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
Merhaba Nuri Ve Can Dede
Bu kadar büyük bir parkur olacağını tahmin etmemiştim! Daha önce görmediğim yerleri sizin sayenizde gördüm. Gerçekten harikaydı ama şurası da bir gerçekki kondisyonumun zayıflığı hemen belli oluyordu:) beni çok yerlerde beklediniz.. teşekkürler. Belki bir dahaki sefere bisikletle çıkamayacağız ama yinde yürüyüşler bizi bekliyor.
Evet hava çok soğuktu o kadar giyinmemize rağmen açıkta kalan yüzümüzü bıçak gibi kesiyordu soğuk.
Ah siz varya delisiniz bisikletle geçtiğiniz bazı yerlerde özellikle inişlere doğrusu biraz tırstım hem yolu bilmiyordum hemde çok dik inişler vardı. Tekniğimi geliştirmem gerekiyor. Baharda bu yolları tekrar aşındıracağız.
Fotolar için de teşekkür ediyorum. Yakında yanınıza çay içmeye geleceğiz. İsmail senide aramızda görmek isterdik. Kapadokyada baharda daha da kalabalıklaşacağız, öyle görünüyor. Ayrıca Tim abinin 2007 için gezi planı var onu senle ve Can dedeyle paylaşacak
Can Dede ve Nuri herşey için teşekkürler. En kısa zamanda görüşmek üzere. Esenkalın

theasfalt

Üye
Tepki
25
Arkadaşlar ayaklarınıza sağlık. Bende sizlerle gelmeyi çok isterdim. Malübunuz bankada mesayi yapıyordum. Şu teftiş bi bitsin bende sizlere katılacağım.

Herkese selamlar. Kendinize çok iyi bakın. Bye...

• Beğen
Tepkiler: abrean

bedo

Forum Bağımlısı
Tepki
332
abi çok güzel olmuş hele inişlernize hayran kaldım dedim şimdi keşke bende ordan inseydim dedim resimler çok güzel böyle nice güzel gezilere

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@abrean
selam aydın abi evet parkur size göre biraz fazla geldi sanırım ama güzel yerler oldugu için çok zevk aldınız bu geziden yaza insallah kondisyonunuzu daha üst seviyeye çıkartacagız insallah.
tabiki sizi bekleyecektik biz yarış yapmak için veya kondisyon yüklemek için çıkmadık yola beraber güzel yerleri gezelim diye çıktık ve çok güzel bir gün geçirdik.
26 km yapmısız toplam 26 km yi 1saat 50 dakika pedallamışız kalan 2 saat 10 dakikada da kiliselerde vakit ğeçirmisiz eve gidince km saitinden aldıgım bilğiler.
turumuz gayet güzelde tam kaya kampın orda aklımdan iyi sorunsuz bir tur geçti diye geçirdim aklımdan
bisikletler açısından ama nerde oldugunu bilmiyorum timi ile ben önden gittiğimiz için görmedik can dedenin lastiği patlamış ürğüpün girişine geldik bekliyoruz bekliyoruz dede yok tel açtım bu sefer cevap verdi lastik patladı siz gidin diye bizde indik ürğüpe.
teknik biraz indiğin zaman geliştirirsin insallah.
her zaman bekleriz sıcak bir seyler içmek için.
görüşmek dileğiyle ama bundan sonraki haftalarda bisiklete binilmez sanırım ama yürüyüsler yapabiliriz

• Beğen
Tepkiler: abrean

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@bedo
teşekkürler inişler gerçekden çok zevkli her insanın bisiklet sürmeyi istiyecegi bir parkur sizleride görmek isteriz aramızda

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@theasfalt
e bankacı olmak kolay degil serkan. her zaman bekleriz.seni aramızda görmekden zevk alırız

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@ismailağıllı

evet ismail gerçekden güzel bir gezi oldu tabiki devamı gelecek avonoslu arkadaslarla olan gezilerimizin.
sende aramızda olsaydın çok zevk alacakdın ama olmadı bir sonraki sefere senin indiğin yerden inmeyi kafama koymuştum ama topragın donlugunu hesaba katmamısım biraz indikden sonra bisiklet fazla kaymaya başladı aman dedim nuri zorlama aldım elime bisikleti indim asagı.

İsmail Ağıllı

Forum Bağımlısı
Tepki
833
@nuriaktürk

tabiki bir dahaki sefere aranızda olacam nuri abi artık o bayırı beraber ineriz

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Herkese merhaba
Süper yerlerde, süper güzel, bir gezi yapmışsınız.
Resimler, çok güzel, doğa çok güzel, sizler muhteşemsiniz.
Hepinize sevgi ve selamlarımı gönderirim.
Hoşçakalın.

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Sevgili Nuri merhaba.

Harika bir gezi yapmışsınız,paylaşım ve resimler için teşekkür ederim.Bu arada Can DEDE bıyıklı hali hiçte fena olmamış yakışmış doğrusu...

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@H.Can DEMİREL

bir sey degil abi begendiseniz ne mutlu bize size mümkün oldugu kadar kapadokyamızın güzelliklerini yansıtmaya çalışıyoruz.
ilk başda alışamamıştık ama simdi yakışmaya başladı birde eliyle oynamasa daha hoş olacak:) :)