Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

02.10.2011 Kırıklar Nif Zirve Pınarbaşı İZMİR turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sencer Kan tarafından paylaşıldı.

1. Sencer Kan

Sencer Kan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır.
    (lütfen bu satırları okumayı ihmal etmeyiniz.. )

Değerli pedalseverler.. pedalı, dağda bayırda, rampada, toprak yolda daha bir seven dağ kedileri MTB'ciler.. :in:

Nif Dağı bildiğiniz gibi İzmir’deki bisikletçiler arasında önemli bir yere sahip. Barındırdığı pek çok rota ve doğal güzelliklerinin yanında, zorlu tırmanışları, sert inişleriyle bir o kadar da zevkli bir pınar bizler için. :p

Hatırlayanlarımız vardır, bu rotanın ilk keşif turunda oldukça kalabalıktık, bir o kadar da heyecanlı. Bu duyguları yeniden yaşayacağımızı umut ettiğimiz bu tur için işte karşınızdayız…. .dance .dance .dance

02.10.2011 Kırıklar Nif Zirve Pınarbaşı İZMİR turu

Geçmiş tarihli turumuza ilişkin görselleri ve videomuzu görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz. :)

Buluşma Noktaları:

Buluşma Noktası 1: 09.25 Karşıyaka Vapur İskele'si

Buluşma Noktası 2: 09.45 Konak Vapur İskele'si

Buluşma Noktası 3: 10.00 Varyant Bitimi

Buluşma Noktası 4: 10.30 Çevik Bir Meydanı Buca

Rota:

Karşıyaka İskele ve diğer buluşma noktalarında buluştuktan sonra, önce Kaynaklar yolu ile Belenbaşı Köyü’ne ve ardından Kırıklar’a ulaşıyoruz. Buranın meşhur kasap sucuklarından ve envai çeşit aburcuburlarından depolayıp başlıyoruz tırmanmaya.
    Dağda, toprak yolda iniş – çıkış dahil olmak üzere 27 KM’lik bir rota bizi bekliyor. Maksimum irtifamız 1151 metre olacak.. (Bu biraz serin bir irtifa ;) ) yer yer eğim olarak %30 ları görsek te inanın bunlar bu kez yangın yolu değil

Her zamanki gibi öncüyü geçmiyor, dönemeçlerde bıraktığı, yolu belirten işaretlere göre hareket ediyoruz. ;)
    Etmezsek neler olduğunu, olacağını bi li yor uz

DİKKAT!

Elbette bu tura herkes davetlidir.

Ancak!

Oldukça yoğun bir performans gereksinimi nedeniyle, hem kendisini hem de turdaki diğer arkadaşlarını sıkıntıya sokmayacağından emin katılımcılar, turun KEYİF katsayısını arttıracaklardır.
    (lütfen bu satırları okumayı ihmal etmeyiniz.. . )

Çok üzgünüm ki bu rota da benim ya da bir diğer arkadaşımın, yine bir diğer yeni katılımcıya tolerans sağlayabileceği bir rota değil..

Şevk kıran değil! şevk veren olmak, olabilmek için bu bariz uyarıyı yapmak, yinelemek durumundayım.

Güzergah üzerindeki Nif Dağı zirve yükseklikten, Pınarbaşı’na toprak yoldan inişin oldukça sert bir parkur olduğunu hatırlatmak isterim. ;)

Ayrıca;

Rota boyunca, özellikle Kırıklar yolundan çıktıktan sonra çok sayıda dönemeç var, bazen SAĞ bazen SOL dönüşler yapıyoruz, imkanı olan katılımcıların, dönemeçlerin çıktılarını almalarını, ezberlemelerini ya da tereddüte düştükleri noktada ortak hareket etmelerini hatırlatıyorum. Geçiş noktaları boyunca iniş son derece yumuşak, taşlı ve bozuk bir zeminden yapılacağı için, tura kesinlikle bakımdan geçmiş bir dağ bisikleti ve dişli, kalın lastiklerle en önemlisi riski optimize eden SAĞDUYUNUZU evde bırakmadan gelmeniz son derece önemlidir.

Gereksinim:

Kask, eldiven, gözlük bunlar standart haline geldi neyse ki .evet
    Yedek iç lastik, yama takımı, tamir ve ilk yardım seti de olmazsa olmazlardan..

!

Yanınızda fazla ağır olmayan bir çanta bulundurmanız, içine ihtiyacınız olabileceğini düşündüklerinizi koymanız KEŞKE lerden sizi koruyacaktır.
    Havanın yükseklerde oldukça serinlediğini hatırlatmak isterim.

- Herkesin yanında, acil bir durum için tamamen dolu şarjlı bir telefon alması gerekli.

- Yanımıza şekerli gofret gibi şeyler almalıyız, su ihtiyacımızı yolda TAM olarak giderip gideremeyeceğimizi bilmiyorum.

- Tekrar ediyorum;
    İniş kısmında yolun gevşekliği, büyük taşların varlığı arada mesafe bırakmayı zorunlu kılıyor..unutmayalım.

- Çıkış esnasında mümkün olduğunca az durmaya ve sabit tempoyla gitmeye özen gösterelim. Önemli olan hızlı değil, sabit tempolu tırmanmamız.

- Herkesin yanına bisiklet malzemeleri alması iyi olur. Yedek lastiksiz, yamasız, pompasız kimse olmasın mümkünse. Ancak yanınıza da gereksiz malzeme almayınız.

katkılarınızı bekliyorum..

Sencer KAN

Barış Kılınç bunu beğendi.
  2. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
  3. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sabah görüşürüz....

4. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhabalar.. :)
    Yeni katılımcılara her zaman açığız ama bunun bir gezinti olmadığını söylemek ve ilk satırlarda yaptığım uyarıyı tekrarlamak durumundayım. Hoş geldiniz...

5. darkeyes

darkeyes Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum.Aldığım bir telefon sonucu acilen geri dönmek zorunda kaldım,abim hastalanmış.Turdaki arkadaşlara yetişip haber vermek istedim ama aramız biraz açık olduğundan vakit kaybedemedim ne yazıkki ve geri döndüm.Sencer arkadaşımızın numarası da bulunmadığından haber vermedim.Ben iyiyim sizleri merakta bıraktığım için çok özür dilerim.İyi pedallamalar :)

Sencer Kan bunu beğendi.
  6. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Rakım çizelgesinden ne kadar zorlu olduğu belli oluyor. Adeta koca bir dağ görmekteyim. Başarılar dilerim...

Sencer Kan bunu beğendi.
  7. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bugünkü turumuzda bize eşlik eden;

1) Özlem (evet en başa onun ismini yazıyorum zira bayan dağ kedilerini bulmak ve aramızda görmek cidden pek zor )
    2) Elvis Hüseyin Ağabey (2. sırada bir Senior var, harika performansı var.. geçirdiği minik kazadan ötürü geçmiş olsun diyoruz..)
    3) Korcan (Junior Korcan'ı 3. sırada anmak istiyorum o her ne kadar dağda 1.liği hiç kaptırmasa da ;) )
    4) Şerif Şentürk (Şerif'çim de asker sonrası rehaveti hemen atlatmış görünüyor, oldukça iyiydi 2.liği Mehmet Can'la sıksık paylaştılar)
    5) Enes (Oy benim ordu tarzanım seni seviyorum :) )
    6) Enver ( İstanbul'lu misafirimize hiç iyi örnek olmadık :) ah sizi hızlı kediler sizi :)) )
    7) Murat ( Azim adamı ;) iyi ki sen vardın Enver'in yanında yoksa.. :) kara kaplı defterinden hiç çıkamazdı İzmir'liler :) )
    8) Mehmet Can ( M. Can o lastikle aranızda geçen 45 dakika neydi kuzum :) )
    9) Atakan Gölgeli ( Bu çocuk olmuş ;) )
    10) Sencer Kan
    11) Egemen (aramızdaki yeni yüzlerden biri de Egemen'di azimli ve üstün performanslı bir tur çıkardı, çok teşekkür ederim )
    12) Günay (gönül buluşma yerlerine zamanında gelmesini ve birlikte pedallamayı dilerdi ama olsun Krıklarda bir ara yüzünü gördük )
    13) Gökhan ( Karşıyaka'dan Buca'ya kadar bizimle olduğu için teşekkür ediyorum)
    14) Bertan (Varyantı bizimle tırmandığı için teşekkür ediyorum )

Her ne kadar tur duyurularında yoğun performans gereksinimini bir kaç kez vurgulasam da toplamda 4 yeni yüzden 2 si bu engele takıldı. Olsun, evden çıkıp bize katılmaları bile güzeldi tekrar teşekkür ediyorum.

Eskiden bu kadar hızlı gitmezdik ne dağda ne asfaltta kedicikler ne olmuş bize :) Enver'e hak veriyor ve biri öncüde biri de artçıda olmak üzere 2 telsiz edinmeyi öneriyor, herkese çok teşekkür ediyorum.

Yine yapalım ;)

8. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Evet dağ kedileri haydi eteklerimizdeki taşları dökelim, çektiğimiz fotoğrafları paylaşalım ;)

İşte benden kareler.. hanimiş sizinkiler ?

Barış Kılınç ve Tolga Ayla bunu beğendi.
  9. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

10. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ve işte M. Can'dan kareler..

11. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ve sırada Egemen'in fotoğrafları var... .;)

12. Cem Şentin

Cem Şentin Bisikletkolik

Seviye:
    Gerçekten güzel bir tur olmuş. Parkur da oldukça zorlayıcı. Aynı gün ben de Kudret Abi'nin düzenlediği tura katıldım ve en az sizin parkur kadar zorlu Kurtdoğmuş rampalarını aldım. Bu arada turunuza katılan Enver'e de selamlarımı söyleyin.

enver avcı bunu beğendi.
  13. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Söylendi bilin ;)

Enver, sağ olsun bayağı bahsetti Kurtdoğmuş'tan hani bayağı da meraklandırdı zira İzmir ve yakın çevresinde öyle sıkı rotalar var ki genel intiba; İstanbul'da ciddi bir tırmanışın olmadığı yönünde.

Bu fikri yerinde değerlendirmek için kısa zamanda ben de o rotada olacağım.:in:
    Hem Enver'in de sözü var İstanbul'da kesinlikle beni beklemeyecekmiş, lastik patlaması vb. aksiliklerde bile deli gibi basacakmış, ardına bile bakmayacakmış. :D

Şaka bir yana fena olmadı, bf ile buzlar çözülsün öyle değil mi? Şurada kaç satır dağda bisiklet binmeyi seven pedalşör var.

enver avcı bunu beğendi.
  14. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    vallahi lastik yüzünden kaç kilometre yürüdüm bilmiyorum.ama akılsız başın çilesini ayaklar çekermiş lafı yine haklı çıktı :D genelde alırım gerek olmaz ne zaman almasam lastik patlar.bedevi olsa bu kadar iş gelmezdi başına :p neyse telafi ederiz ilk fırsatda.kurtdoğmuş da görüşürüz sencer :cool: herkese özellikle murat kardeşime teşekkür ederim.neredeyse 5-6 kilometre yürüdük ve tek bırakmadı. fedakar bir pedalcı dost daha edindim..bidahaki turda görüşmek üzere

Sencer Kan bunu beğendi.
  15. Kemal Caner

Kemal Caner Forum Bağımlısı

Seviye:
    Harika bir tur yapmışsınız. Resimleri görünce gıpta ettim. Tam benim istediğim gibi performans, adrenalin, rampa vs .

Sencer Kan bunu beğendi.
  16. Sencer Kan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye: