Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

01 Nisan 2012 Kirazlı Şelalesi Turu | 76 km

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Doğa Can Yaman tarafından paylaşıldı.

1. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Yaza hazırlıklarımız devam ediyor. Eskişehir çevresinde gitmediğimiz köy kasaba kalmadı galiba :D Bisiklete binmeye yeni başlamama rağmen (3-5 ay) zaman algımın değiştiğini hissediyorum. Mesafeler kısalmaya başladı gözümde, önceden bitiremediğim yokuşları şimdi fark edemez oldum nispeten. Bu hissi size araba veremez. Arabada şehir içi ya da dışı fark etmez onun içinde izolesinizdir. Bisikletle tanıştıktan sonra resmen yaşam kalitem arttı, daha çok şey yapmaya başladım, okuldaki performansım bile ciddi anlamda yükseldi, ordan oraya bisikletle koşturur, her şeye yetişir, insanları, arkadaşlarımı şaşırtır oldum. Şehir hayatı katlanılabilir hale geldi bu sayede. Buradan yazın benimle birlikte Nepal' e eşlik etmesini planladığım bisikletime ve diğer tüm bisikletlere teşekkür ediyorum. Bisikleti olmayanlara da PDA (Personal Digital Assistant) yerine PSA (Personal Social Assistant) -yani bisiklet- almaya davet ediyorum ve işte fotoğraflar. Dileyenler Flickr profilimden hangi fotoğrafı nerede çektiğimi görebilir, beğenirse gidebilir :)

IMGA0550 by wadowada, on Flickr

IMGA0551 by wadowada, on Flickr

IMGA0552 by wadowada, on Flickr

IMGA0554 by wadowada, on Flickr

IMGA0555 by wadowada, on Flickr

IMGA0556 by wadowada, on Flickr

IMGA0557 by wadowada, on Flickr

IMGA0558 by wadowada, on Flickr

IMGA0559 by wadowada, on Flickr

Karaalan Köyü by wadowada, on Flickr

IMGA0574 by wadowada, on Flickr

IMGA0576 by wadowada, on Flickr

IMGA0578 by wadowada, on Flickr

IMGA0585 by wadowada, on Flickr

http://www.mapmyride.com/routes/view/80071017

http://g.co/maps/92zak

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    tebrikler Doğa giderek mesafeler uzuyor Nepal yoluna çıkana kadar kondüsyon tam kıvamına gelecek gibi. Bisikletin faydalarından bahsetmişsin, sırada sigarayı bırakmaya geldiğinin farkına varmışsındır belki de ;) ben bisiklet sayesinde bıraktım sigarayı aynısını senden de bekliyorum, belki Nepal yolunda bırakırsın, nasip. Ekipman tamamsa konaklamalı turlara da başla, kampta ihtiyacın olacakları ve eksiklerini görmen açısından faydalı olabilir. Havalar biraz daha düzelsin Midas Anıtı (Yazılıkaya) bölgesine konaklamalı tur kesin yap, belki beraber gideriz tatil ayarlayabilirsem.

Doğa Can Yaman bunu beğendi.
  3. kadir özdemir

kadir özdemir Üye

Seviye:
    Bisikletinin markası nedir merak ettim güzel fotoğraflar

Doğa Can Yaman bunu beğendi.
  4. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Doğa tebrikler.O rotayı ayda bir kaç defa yapmanı tavsiye ederim Eskişehir çevresinde senin yapmak istediğin büyük tur için en iyi antreman güzergahıdır.(inişlerden çıkışlardan dolayı) ben uzunca bir süre tur düzenleyemeyeceğim fırsat buldukça performans turu yapıyorum bugün 90 kilometre Ankara yolu yaptım mesela.Sana bir söz vermiştim performans konusunda artık kusuruma bakmazsın.Başka her durumda bilgi açısından her zaman açığım bir telefon uzağındayım biliyorsun :)

semih24 ve Doğa Can Yaman bunu beğendi.
  5. Doğa Can Yaman

Doğa Can Yaman Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cesur
    Seviye:
    Çok iyi olur, bu dönem nerdeyse hiç devamsızlık yapmadım zaten uzun turlar yaparım diye. Sigara konusunda da haklısın ben de bisikleti bir neden olarak görmeye başladım bakalım zaman gösterir :D

Bisikletin markası Diamond; Belçika markası, 1913' de Arthur Brasseur tarafından kurulmuş Fransa, İngiltere ve Benelux arasında tanınan küçük çaplı bir marka imiş. Ben bir bisikletçide gördüm çok beğendim bu hale getirttim. Arama kutusunda 'diamond dust trekking' diye aratırsan bir sürü fotoğrafı mevcut.

Çok teşekkür ederim Ferhat abi bana çok yardımcı oldun bu şelale yolu hakkaten çok inişli çıkışlı. Şimdi sırada Hekimdağlı Bozdağlı Sarıcakaya turu var Bozaniç kayası galiba ismi çok fantastik biyere benziyor gidiş dönüş 130 km civarı yapıyor onu yapmak istiyorum :)