Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

01/12/2014 Çatalan barajı yollarında korkularımla yüzleştim...

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında girmasek tarafından paylaşıldı.

1. girmasek

girmasek Yeni Üye

Seviye:
    Öncelikle merhaba;
    Cumartesi gecesi google mapsten rota hazırlarken Çatalan tarafında güzel rampalar olduğunu anladım. Artık hazır olduğumu düşündüğümden midir nedir koydum kafaya çıkmalıydım. Sabah evden çıkmam 11:00 i buldu. Bu sefer yanıma powerade, bolca su ve iki çikolata aldım. Geçen Karaisalı gezimizde sıvı ve enerji yoksunluğu yaşamıştım. Bu sefer harikaydı. Ama tek başımaydım, ekilmiştim. Toplamda 52 km yapmışım. Uzunluğu 2 km yi geçen yokuşları çıkmak çok keyifliydi. Aşağıdaki turuncu ve sarı renkte olan yerler yokuşlar. Doğa ve hava harikaydı.

üniversitem canım benim

Herkese kazasız, zevkli pedallamalar...

2. Mustafa Kocabaş

Mustafa Kocabaş Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tebrik ederim. Çok güzel bir güzergah yapmışsınız. Ben de denemek istiyorum şimdi :)

girmasek bunu beğendi.
  3. Mert N. Kök

Mert N. Kök Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok güzel bi tur olmuş. Şehirden uzaklaştı mı insan, huzura ve özgürlüğe bi nebze olsun yaklaşıyormuş gibi oluyor.

Yazın bozdağlar'da yaptığım turu anımsadım enerji yoksunluğu deyince siz. Yanımda götürdüğüm muzun kabuklarını bile dişlerimle sıyırmıştım :) Ama o gün o muzdan aldığım tadı hıç bi zaman unutamam.

4. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Şimdi bozdağlar dedinde bir zaman tire nin eski evleri ile daralmış sokaklarından geçip sonra meydanda bir çardak altında serçebatmaz bir kahve yudumlayıp ver elini ödemiş üzerinden o devebağırtan yokuşu tırmanıp bozdağların gölgesi altında gölcükte bir gece konaklamak istiyorum, kurbağa seslerini kamp ateşi yanında dinleyip yıldızlarla süslü sonsuz gökyüzünü seyrederek.

5. Mert N. Kök

Mert N. Kök Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben Manisa'da yaşadığım için Sart - Salihli tarafından tırmanmıştım. O zamanlar gerek kondisyon yetersizliğinden gerekse Gölcük-Bozdağ arası (bol mıcırlı)yol çalışmalarına denk gelmem sebebiyle Gölcük'e ulaşamamıştım malesef. O güzelliğin içine otomobille gidip de göl kıyısındaki çadırları gördüğüm zaman ise, kamp malzemelerimi yanıma almamış olmamdan dolayı bayağı üzülmüştüm. Ancak o kadar hoş anlatmışşınız ki; önümüzdeki yaz, karşımda duran dağın diğer yamacına doğru yeniden ve konaklamalı bi tura çıkmak farz oldu.

mehmetsunu bunu beğendi.
  6. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Tebrikler, güzel bir tur yapmışşınız

7. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    hocam kent ormanı biliyor musunuz oradan geçtiniz mi