Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

0 mesaj polemiği hakkında

Konu, 'Site Hakkında Genel Konular' kısmında bpbatur tarafından paylaşıldı.

1. bpbatur

bpbatur Yeni Üye

Herkese merhaba...
    Bir süre aktif olarak yol yarışlarına katıldım... her gün antreman yapar, dolayısıyla çok sık bisikletime bakım yapar, her gün lastik havalarını da kontrol ederdim...
    Gün geldi bisikleti rafa kaldırdım ve bu sene beşinci sene itibariyle yeniden binmeye başladım. İşten eve - evden işe... ama şimdi artık üç günde bir lastik şişirmek zor geliyor.
    Soru: Yol bisikletlerinin lastiklerinin bu kadar çabuk basınç kaybetmesi normal mididr?
    Şu slime bu işe de bir çare olabilir mi?
    Keza farkettim ki (her şeyi unutmuşum!) bu incecik lastikleri değiştirmek de çok zor oluyormuş...
    Var mı bunlara birer çare?
    (0) mesajlı değilim sanırım artık.... taktım ben bu meseleye!

2. Barbaros

Barbaros Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sevgili BpBatur kardeşim,

Öncelikle aşağıda yazacaklarım sadcece senin şahsına değil bu uygulamaya senin gibi yanlış tepki verenlere ortak yazdıklarımdır. Herkes kendine bir pay cıkartabilir...

Sanırım yeni yaptığımız uygulama senin biraz kafanı karıştırmış. Biraz açıklayayımki takıntılar son bulsun :

Forumların kullanıma açılmalarının amacı insanların bilgiyi paylaşmasını sağlamak, yeni dostluklar kurmak, yardımlaşmak içindir. Her forumun ayrı alt amacıda bulunmaktadır. Bizim forumumuzun amacıda hem mesajlasmaları maıl ortamından foruma taşımak, hem bisiklet sevenleri bir araya toplayarak sorunlarına, isteklerine, birbirlerine ulaşmalarına yardım sağlamak, hemde diğer tüm forumumuzda bulunan konular için bilgi paylaşımıdır. Tekrar ediyorum katılım sağlamak ve bilgi paylaşımı içindir.

Yeni uygulamada forumun açıldığından beri hiç mesaj atmamış olan kullanıcıları sisteme, konulara paylaşım eklemesini fikirlerini paylaşmasını sağlamaktır. Bu sadece bizim forumda değil şöyle bir internette gezersen tüm forumlarda bulunmaktadır.

Amac senin her mesajında yazdıgın gibi (Ahanda mesaj yazdım mesaj adedim 2 oldu) değildir. Bizim hiçbirimizin 0 numarasına alerjisi yoktur ki işte herkes 0 olmasın 10 olsun diye. Amaç mesaj atarak bizle bilgilerinizi paylaşmaktır. İnsanların üye olup girip sadece yazılanları okuyup çıkarak HAYALET GİBİ gezmesi değildir. Hayalet olmak isteyen arkadaşlarımız varsa başka forumlarda (bu uygulama olmayan forum bulabilirlerse) oralarda hayaletçilik oynasınlar.

Yarın öbür gün 10 mesajda kalan arkadaşlara da yine mesaj çıkacak. 410 konu 1635 mesaj olan bir forumda 10 tane mesaj atıp bize fikirlerini bilgilerini söyleyip paylaşmayan kişiler zaten içimizde olmasın. Paylaşımsız tüketim toplumun örneği oluyorlar..

Mesajım tamamen yapıcı niteliktedir, BpBatur kardeşim. Sevgiler...

3. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    tamamnen barbaros dostuma katılıyorum..benim gönderilen toplu mailde anlatmak istediğim buydu..ağzına sağlık barbaros..%100 katılıyorum..

4. Tuğrul

Tuğrul Onursal Üye

Seviye:
    Barbaros a katılmamak mümkün değil .

5. Cybernia

Cybernia Yeni Üye

Seviye:
    efet sonuna kadar haklı katılmamk elde deıl

6. riforma

riforma Yeni Üye

Seviye:
    cok haklısın abi tamamen katılıyorum. forumların asıl amacı asla unutulmamalı.
    bilgi paylaşımı

7. Barbaros

Barbaros Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar Mesajlarınızı aşağıdaki kısıma taşıyalım diyorum. Konuların bütünlüğü bozulmaması açısandan

Sevgiler...

8. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    tmm konu taşındı..

yeri burası oldu;)burdan devam etsin..

9. Mustafa KILIÇ

Mustafa KILIÇ Kıdemli Üye

Adı:
    Mustafa Sedat KILIÇ
    Seviye:
    Barbaros'un değerlendirmesi rafine bir yaklaşım olmuş.Budur diyebileceğimiz bir değerlendirme.Her şeyden evvel yapıcı olmak önemli.Bir taraftan bu hassasiyetlerimizi de koruma çabasındayken, verilen emeklerin karşılığında gördüğümüz yaklaşım bizim de motivasyonumuzu etkiler şüphesiz.Olumlu ya da olumsuz.
    Şimdi arkadaşımız bpbatur'un yaklaşımına bakalım;
    Yüzüne ayna tutulduğun da duyduğu memnuniyetsizliğin kaynağında ki nedenleri yine ve ısrarla kendi dışında arayan ve aynayı tutana yansıtma eğilimi taşıyan bir yaklaşım.Bunun üzerine söylenecek şey şu; Kimse zorla katılımcı yapılamaz.Arkadaşın reçetesine de pekala yüksek dozda bir beş yıllık daha aktif yol yarışı yazılabilir ve kendisi antrenman , bisiklet bakımı ve lastik havalarını kontrol etmek için kendi kendisine kazandırılabilir.Yapıcı olmanın sonu yok.

10. specialagent

specialagent Forum Demirbaşı

Seviye:
    işte müthiş bi açıklama..tebrikler ve tşk ler..

adam üyelere mail gönderdi diye küfür eden bile olmuş yaa..bu ne demek..
    barbaros dostumda konuyu iyice özetlemiş...ben hiçbir forumda böyle bişi görmedim...ama biraz da üye sayımız az...bundan da kaynaklanıyo bu sıkıntı...sana sonsuz katılıyorum..nerelerden haberler ,linkler getirip veriyoruz...

gösterimlere bakıyoruz 100 kişi bakmış..

alta bakıyoruz 0 mesaj..

olmaz..

insan enazından bir teşekkür eder..burası site web sitesi değil...bilgi ve paylaşım forumu..

saygılarla..

11. TREK

TREK Üye

Seviye:
    muhahahah..arkadaşlar naptınız...1 e 7 heee..:):)neyse..bende aldım maili ama bunda gocuncak bişi yok....forum burası nihayet..insan tabi bi tşk bekler..uziicak bi konuda diil yani....yazan yazar giden gider...ama ben katılımdan yanayım..katılımcı forumlar herzaman daha esprili ve zengin ve eğlenceli olmuştur...

sevgi&saygı

12. specialagent

Seviye:
    haklısın trek dostum...kimse uzaması taraftarı değil zaten..

13. Civan

Civan BOSS

Seviye:
    Bir ürün aldığınızda içinde kullanım klavuzu çıkar, Malesef forumlarda böyle birşey yok. Cahil insanımızın sayısıda çok olduğu için forumların amacını bilmeden eleştri ve hoş olmayan hakaretler yapıyorlar.

Cefa çekmekte tepedekilere kalıyor.

Allah sabır versin.

14. Barbaros

Barbaros Forum Bağımlısı

Seviye:
    Moderatörün halini başka forum moderatörü anlar bu olsa gerek :)

15. bpbatur

bpbatur Yeni Üye

Arkadaşlar;

Polemiği daha fazla uzatmayalım ve ben de sorumu tekrarlayayım isterseniz... buradan da tekrar lastiklere dönelim... sanıyorum forum felsefesi değil, bisiklet tartışmak için kurulmuş bir platform burası...

Benim Galata'dan 6 milyona aldğım ve gayet sıradan görünen bir iç lastiğin (Gürsel Abi'nin bahsettiği yarış için üretilmiş modellerden olacağını sanmıyorum) 2-3 günde %80'lere varan oranda basınç kaybetmesi doğal mıdır?

Paylaşımcılık, felsefe, başkalarını eğitme güdüleriniz, reçeteler vs.'ler derken asıl paylaşılması gerekeni atlamışız galiba... beni eğitmekten çok belki şu bilgi paylaşımı meselesine dönsek daha faydalı olur bu forum...

Neden cevap vermiyor hiç bir aktif arkadaşımız benim saf bisikletle ilgili soruma?

16. bpbatur

bpbatur Yeni Üye

Ha bu arada gerçekten ayıp etmişim akıl edip zamanında yazmayarak...
    Forumu hazırlayan arkadaşların ellerine sağlık, teşekkürler...

17. specialagent

Seviye:
    tekerlekler bölümünde sorunuzu yanıtlamaya çalıştım..oradan okuyabilirsiniz..