Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

≥26" katlanır bisiklet, f/p ürünü tavsiye alınır, ADANA'da, sıfır ya da ikinci el

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında hsngrms tarafından paylaşıldı.

1. hsngrms

hsngrms Seek'er

Adı:
    Hasan Gormus
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, Adana'dan sevgiler,

En az 26" jant boyuna sahip katlanır bisiklet almayı düşünüyorum. Araca sığması sığmaması, toplu taşımada sorun çıkarmaması vs. sorun değil benim için asıl önemli olan apartmanda oturduğum için katlayıp rahatça eve götürebilmek/getirebilmek.

Tern, Dahon, Mosso gibi markalar başta olmak üzere; Bianchi, Salcano gibi Türkiye'de bilindik markalar da dahil her markanın katlanır bisikleti var gibi duruyor. Buna rağmen katlanır bisikletler hakkında bu forum dışında hiç detaylı bilgi kaynağı yok, satış yapan sitelerde neredeyse hiç alıcı yorumu yok gibi bir şey zaten.
    Hal böyleyken ben sektöre de uzak kaldığım için kıyaslama yapamıyorum. Bu nedenle tavsiyelerinize hatta tekliflerinize ihtiyacım var (istediğim özellikleri sağlayan bir bisiklet satıyorsanız).

Aradığım özellikleri sıralayacak olursam;
    * 180cm boyuma 80kg kiloma uygun olması, mümkünse 26" veya üstü janta sahip
    * Kadronun, gidonun, selenin, jantların, pedalların, ayaklığın sağlam olması,
    * Sürüşünün yorucu olmaması, genellikle şehir içine, gerekirse araziye uygun olması
    * Vites, fren gibi donanımların kaliteli ve sağlam olması, gacır gucur ses çıkarmaması
    * Katlama yerinin sağlam olması, 30 cm kaldırımdan atlatacak olsam vs yamulmaması, kırılmaması
    * Yüksek hıza uygun olması (hem genel olarak hem de özellikle fren olarak)
    * Keskin dönüşlerde kaydırmaması

Ve mümkünse;
    * Fiyat olarak çok uçuk olmaması :D
    * Fiyat olarak çok uçuk olmaması :D
    * Adana'da hem bayisi hem de servisi olması :)

Bunlardan başka ne önemli olabilir bilmiyorum, bunlar bile çok şey istiyormuş gibi görülmem için yeterli sayılabilir ama açıkçası bu yazdıklarıma uymayan bisiklet başıma iş açar gibi geliyor. Mesela yokuş aşağı hız yapmayı seviyorum ama güvenliğimi de riske atamam. Bunun için detaylı yazmak istedim.

Şimdiden herkese teşekkürler ve iyi forumlar.

---

Tekrar Merhaba,

Konuya cevap alamadım ancak bir güncelleme paylaşmak istedim.

Adana'da Camgöz Bisiklet'te çıkma yani ikinci el Mosso Marine 26" varmış.
    Bu akşam iş çıkışı çarşıya gidip inceleyeceğim.
    Yerleri de basit, adliyenin hemen karşısında 3 tane dükkanları varmış.
    Fiyat da sıfırı ile yarı yarıya. İkinci eli için uygundur diye düşünüyorum. Ama Adana'da pazarlıksız fiyat verilmez ürün içime sinerse biraz daha indirtmeye çalışacağım.