Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ßi yardım éDéR miSiniZZzz??

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Bqr_1o tarafından paylaşıldı.

1. Bqr_1o

Bqr_1o Yeni Üye

Seviye:
    yaa ben bisikletimi her paslandığında pas çözücü ile siliyorum özenerek.. daha sonra sildiğim yerleri yıkıyorum ve daha sonra kuruluyorum ama bir türlü bu pastan kurtulamadım..:boese157: :boese157: SiLiyorum siliyorum amaa ertesi qün qene pas oLuo kafayı yiyeceğim siz paslarınızı nasıl siliyorsunuz.. Bu arada ewimiz 4. katta we herqün bisiklete biniyorum ben ewe çıkar feLan demeyin ayrıca daha 14 yaşındayım.. Taşıyamam 4 kat bisikLett :( :( :( :(

2. KemalBaloglu

KemalBaloglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bence pası söküp temizleyip kuruladıktan sonra oraya boya yada vernik terzi bir şey uygula yanı metalin havayla temasını kes yoksa paslanmaya devam eder
    küçük bir bölgeyse bisikletinin rengine uygun bir sprey boya yada sprey vernik tarzı birşeyi( ama metale uygulanan türde) paslana yeri kuruladıktan sonra fazla abartmadan o bölgeye uygula ve metalın havayla temasını kes derim
    bu arada çoğu bisiklet gibi benim bisikletimde tamamen aluminyum tabi vida vs. vb. yerleri hariç oyuzden paslanmıyor,aluminyum da oksitlenir fakat demir kadar değil (zaten bisikletimin hiç bir yerinde boya dökülmesi veya başka bir şey olmadığı için kadrom demir olsa bile boyası sağlam olduğu için istesede paslanamıyor)

3. heisenberg3910

heisenberg3910 Forum Bağımlısı

Seviye:
    tamamen katılıyorum:)

4. Bqr_1o

Bqr_1o Yeni Üye

Seviye:
    tşk ederm yardımın için ama ben bisikleti ileride satacağımı düşünüyorum we herhanqi bi yeri boyayınca bisikletin fiyatı azalıomuş.. Ondan dolayı bu fikir bana pek içaçıcı qeLmedi..:(

5. KemalBaloglu

Seviye:
    vernikte kullana bilirsin her yerine değil sadece paslana yerine uygularsın fark edilmez bence ayrıca bisikletinin neresi paslanıyor söyleseydin daha iyi olurdu
    bu arada bence paslı bir bisiklette değerini düşürür

6. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    pas çözücüler paslı görünümü ortadan kaldırmaz sadece pasın üzerini temizler o pütürtüyü alır . paslanan bisikleti zıpmaralayıp boyayacan üzerine marka stickerlerini yapıştırıp güzelce vernikleyecen .

7. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Genç kardeşim, Türkçe karakterler kullansak nasıl olur :)

8. Bqr_1o

Bqr_1o Yeni Üye

Seviye:
    öneriLeriniz için teşekkür ederim.. Lord Of Drinks ßisikLetimin vidaLarı pasLanıor ßeLLi oLmuo ama qenede sinirimi ßozuo.. :(

9. KemalBaloglu

Seviye:
    o na yapcak bişey bilemiyorum kuru tutmaya çalış bisikletini dışarıda bırakıyorsan geceleri özellikle vites fren kollarına torba poşet gecirebilirrsin
    bir çözüm daha var hiç yapmadım sadece aklıma geldi vidalardaki pası zımparalayıp yada pas çözücüyle çıkarttıktan sonra sadece dışarıda kalan bölgelerine çok fazla olmamak şartıyla sprey verniklerden sıkabilirsin
    AMA EN ÖNEMLİ MESELE BİSİKLETİNİ KURU TUTMAYA ÇALIŞ!!!

10. Bqr_1o

Bqr_1o Yeni Üye

Seviye:
    tmm artık ßisikletimin üstüne komple poşet qeçireceğim yaa yeter artık sinirimi ßozuoo :(