Yazın elde etdiğimiz Kilo, Kolestrol, Kondisyon gibi değerleri Kışın yitirmemek adına

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar

Ben Nevşehir'de günlük 22,5X2=45 km civarı işe gidip gelme sürecimde ilk başda 90 dk (1,5 saatde aldığım yolu artık 50 dk larda almaya başladım ve bu sayede 8:00 de işde olabilmek için evdeki bütün hazırlıklarını bitirip yola sabah 6:30 çıkmış olmakdansa 07:10'da çıkarak sabah uykumdan 40dk
Aynı şekilde işden 5 de çıkıp eve 6:30 da gelmektense 5:50 de gelerekde akşam tatilimdende bi 40 dk zaman karım oldu.
Ve ilk başlarda ortalama hızım çok düşük olduğundan çok kenardan bütün çakıl, taş, cam, çivi'nin içerisinden giderken herkes kornaya basıp sıkıştırırken, şimdi ise daha yüksek hızlarda olduğum için yolun temiz asfaltlı şeridinin iç kısmına girerek daha seri bir şekilde yol aldığımda araçların hızlı yol almamdan kaynaklı ufak bi motorlu araç gibi görüp seslenmediğini ve yüksek hızlarda sürüşden daha zevk aldığımı keşfettim.

Ama malum nevşehir'in bisiklet ve motor için yılın 4 ayı havası müsait diğer 8 ayda sabah ve akşam ayazları sebebiyle geçen yıl bırakmak zorunda kaldım. Bu durumdada süreklilikle bütün elde etdiğim kilo verme, kan ve kolestrol değerlerindeki iyileşmeler ve kondisyonumu geri yitirerek, 8 ay sonra sanki başa dönmüş olarak başladım. Tam aynı noktaya geldim ki yine havalar soğudu ve yaz bitdi ama bu sene bu olumsuluzlukla karşı karşıya kalmamak için kış için termal kıyafet siparişleri verdim bakalım nasıl olucak. Trainer tarzı eve bağlı bir sporla başbaşa kalmakda istemiyorum daha çok doğayla birlikde keyif alıyorum

Scudo

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Bu yıl geçen yıldan fazla binmeme rağmen, geçen yıl aynı süreçde 10 civarı kilo verdiysem bu sene 6 civarı verdim, kimbilir demekki artık vücut bu sporu o kadar zorlamıyor!

muratcolakoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
712
Bisiklet
Colnago
Kan değerlerini sadece spor yaparak düzeltemezsin. Beslenmeni de düzenlemen gerekir. Karatay diyeti kitabını okursan çok faydalanırsın.

Reahax

Daimi Üye
Tepki
250
İsim
Recep
Bisiklet
Cannondale
Bende kış günü en azından kar yağmadığı zamanlarda kullanmak istiyorum. Tabi önce elbise şart.
Türkiye de çok uçuk fiyatlı olmayan f/p ürünleri tavsiyesi bekliyorum bu konuda :) Aliexpress te olabilir.
Termal içlik, kışlık forma, yağmurluk, ayakkabı için koruyucu ve eldiven yeterli midir ?

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@Ali Uzel

Başdan sona okudum o kitabı, ama sadece sporla geçen yıl kan değerlerimi düzenledim, tabiiki düzenli beslensem daha farklı olabilirdi

@Recep M.

Ben yeni bu ben takımı set halinde aldım test ettim rüzgar ve su geçirmiyor içi polarlı ama ıslanma yapmıyor sadece sırt kısmına gelen askı bölümü delikli olan kısım terden ıslanıyor. Zaten bi normal kıyafetin bir bölümüne bardakla su döktük ve hemen alta geçdi birde buna denedik su öylece duruyor içine sızmıyor içindeki polarlı bölümde o anda yine kup kuru oluyor

Special Offer Bike Sports Wear Winter Thermal MTB Black Pro Team Cycling jerseys/Gel Pad BIB Pants/Mask/ Gloves/Goggle-in Sports Jerseys from Sports & Entertainment on Aliexpress.com | Alibaba Group

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Haftada en az kaç saat bisiklete binerek kondisyonumu koruyabilirim?

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
Kondisyonumu koruyamasamda çok düşmemesini sağlamak için en az ne kadar binmem lazım

Gün A.

Daimi Üye
Tepki
428
Bisiklet
Cannondale
@ebubekir sözbir

Eve trainer aldım, dün 1 saat kadar sürdüm, sele üzerinde geçirdiğim en sıkıcı 1 saatti :(

Cumartesi - Pazar günleri benim ufaklığı Ankara Üniversitesi'nin olimpik havuzuna yüzme kursuna götüreyim diyordum, bu hafta gidelim de bari ben de bir kenarda yüzerim.

Mart ayına kadar yatışla geçirmeyelim. :in:

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@Gün A.

Gun abı keske roller alsaydınız.Yüzmeye kesınlıkle yazılın abi.İlk gun laksıt asıt birikimi muhtemelen cok olucaktır.Bır saat sonra yuruyecek halınız kalmayabılır.Bu yuzden bıraz erken gıdıp ısınmanızda fayda var.Yoksa yuzmeden sogumayın :) Eger cok yorulursanız bacaklarınızı doksan derece duvara yaslı bir şekilde yukarı doğru 10-15 dakika tuttugunuzda tüm yorgunluğun çıkıp gittiğini göreceksiniz.İyi yüzüşler dilerim...

• Beğen
Tepkiler: Gün A.

Gün A.

Daimi Üye
Tepki
428
Bisiklet
Cannondale
@ebubekir sözbir

Haha ben ondan düşerim ki :)

Bir de Roller'lar daha gürültülü gibi geldi bana, hafta içi geç gelince de 1 saat biner ter atarım diye düşünerek trainer aldım.

Yüzme iyi de bisikletten sonra herhalde o da biraz sıkıcı gelecektir :/

Ne tırmanış var ne iniş, suyun içinde git gel anca:(

Neyse yapacak birşey yok...

Baharı bekleyen kumrular gibi.. :nota:

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
soğukda olsa haftada bir binmek lazım bi şekilde

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emrah9700

Afedersin dostum ama işyerin nevşehirin hangi bölgesindeki evle işyeri arası 22.5 km sürüyor.

ArdaE

Aktif Üye
Tepki
96
Bisiklet
b'Twin
@Gün A.

Tecrübelerinizden biraz bahsedebilir misiniz? Ses düzeyi nasıl? Çok mu sıkıcı oluyor? Bisiklete zarar verme ihtimali var mı? vs.

Ben de trainer düşünüyorum, ama kararsızım. Sonunun bir heyecan alınıp elbise askısı olarak kullanılan yürüme bantlarına benzemesinden korkuyorum.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Demirci

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
@ebubekir sözbir

hava ne kadar soğuk olsada, kilomu, dikkat ederek, kondisyonumu ise hafta da bir günde ve sadece 1 saatde olsa korumaya çalışarak dikkat etmeye çalışmalıyım, eğer tekrar geçen yıl ki durumuma düşer kilo alır ve başa dönersem bu sefer tekrar o maratona girmeyi kesinlikle benimde gözüm yemez, yoksa sağlıklı ve fit bir sporcu olmakdansa, yok olup giden bir bisikletci olarak hafızalarda kalırım..

Bunu bildiğim için şimdilik bisikletime yeni harcamalar yapıp, bisikletimi yükselterek yani kendimi ödüllendirerek motive etmeye çalışıyorum, bahara kadar sabredebilirsem ondan sonrası kolay olacak..

@mehmetsunu

Ev nevşehir merkez, iş ürgüp merkez 22.5x2 =45km yazları günlük

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

Emrah Demirci

Forum Bağımlısı
Tepki
482
Bisiklet
Scott
10 gün aradan sonra Cuma günü 70km kadar bi antrenman yaptım, ilk 20 kmsi aynı yoldu ve aynı sürede tamamladım ve demekki kısa mesafede kondisyonum henüz düşmemiş dedim,

Ama turun sonuna doğru şu anki 70kmlik turun, 1 ay kadar önceki antrenmanlı geçen süredeki 97kmlik turumdan daha fazla yorduğunu hissettim,

şimdilik ya uzun mesafedeki kondisyonum düşüyor, yada soğuk insanı yoruyor diye düşünüyorum