Carraro Sportive Serisi Kullanıcıları Kulübü

Ömer Fatin

Forum Bağımlısı
Tepki
44
İsim
Ömer Fatin
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ALTINBAŞAK

224 ve 225'e bakmadım ama 227 için katologda yazan "Michelin 700x35C 37x622 PRO TK Siyah Reflektörlü Patlama Dirençli"

http://www.garantibilgisayar.com.tr/uploads/2015carraro227.jpg

Scudo

arif ekici

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
2. el bir 225 modeli buldum, fiyatı 850 lira. (link) bakabilirsiniz.

İlanda yazanlara göre 2013 model olsa gerek. Fotoğraflardan eksik gedik var mı anlayamıyorum ama bana iyi gözüktü. Sizin yorumunuz nedir, alınabilir mi acaba?

Bisikletli

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Carraro
@arif ekici

Elciklerdeki beyaz detaylar 2013 modeli işaret ediyor. Yanlış hatırlamıyorsam, 2014'lerde beyaz yerine griye dönerek bir bütünlük oluşturmaya çalışmışlardı. 2013 modellerin sıfırı 940 liradan satılmışken, ikinci eli için 850 lira verilir mi orası düşünülür.

Paylaşılan fotoğraflara göre bisiklet iyi durumda gibi (kullanıma bağlı çizikleri saymazsak) ama ilandaki bisikletin 51 cm'lik bir kadro boyu olduğunu gözünüzden kaçırmayın.

• Beğen
Tepkiler: arif ekici

arif ekici

Üye
Tepki
6
Bisiklet
Salcano
Kadro boyu sanırım uygun benim için, boyum 1.85 kilom da 81-82 arası değişiyor.

Böyle diyince pahalı gözüktü ama öte yandan 2015 model alacak olsam 300-400 lira gibi bir fark olur. Karar vermek ne zormuş. :)

En iyisi bayi fiyatlarını bekleyeyim ben. Aksesuarlarla birlikte uygun gelirse 225 alırım, yoksa 224 düşünüyorum.

Bisikletli

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Carraro
Tasarımı şöyle olsun, rengi böyle olsun gibi bir kıstasınız yoksa 225 yerine 224 almanızı önerebilirim. Aralarında iki fark var, birisi rengi diğeri de fren sistemleri. 225'i alalı 1.5 sene oldu ve bu süreç zarfında kendimi sık sık "Disk frene ne gerek vardı?" diye sorguladığımı fark ettim.

Bisiklet seçimindeki en önemli faktör olan bütçeyi bir kenara koyarsak, bisikleti kullanacağınız yerler, kullanım amacınız gibi ihtiyaçlarınızı iyi analiz ederek seçiminizi ona göre gerçekleştirin. :)

Bisikletli

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Carraro
2015'lerin tanıtımı yapılmış bile. :)

(link)

(link)

Sporive'lerden ziyade CR-T WORLD modeli dikkatimi cezbetti. :D Facebook'un görselleri otomatik boyutlandırma huyu yüzünden tam okuyamıyorum donanımı ama ideal bir tur bisikleti gibi görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: Ömer Fatin

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Ben de bugün gördüm 2015 modellerini.224'ün rengi bu sefer çok hoş olmuş ama 225'in rengi de eskiye göre kötü olmuş.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/v/t1.0-9/1381701_861432787222056_7271274671998453979_n.jpg?oh=655923508f108318291669e26fa44d46&oe=54F9EAB0&__gda__=1427656416_af2c65e93e65b7f8603a7c9a99577dc5

Ayrıca sportive ailesine 327,321,230,124,121 bisikletleri eklenmiş.
221 ve üst modellerinde(330 hariç) Mischellin lastik kullanılmış.Muhtemelen 124 ve 121 modelleri uygun fiyattan çıkacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
ilk yerli tur bisikleti olmuş sanırım
(link)

Ömer Fatin

Forum Bağımlısı
Tepki
44
İsim
Ömer Fatin
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Fırat Y.

Türkiye de toplanması ile "yerli" olmadığını düşünüyorum.
Accell bisikletin Bianchi markasına yüklü miktarlarda isim hakkı ödemesi ve her yıl bu rakamın artması sonucu, Türkiye piyasasına sokmaya karar kıldığı ve isim hakkı ödemediğini düşündüğüm, bunun içinde isim hakkına ödeyeceği parayı donanımlarını yüksek, fiyatını düşük tutarak piyasada yer edinen, aslen italyan olan ve birçok ülkede satışı/montajı bulunan bir bisiklet olduğunu düşünüyorum.

Bisiklet konusunda sizler kadar tecrübeli değilim. Beni yanlış anlamayın. Bunlar sadece kendi düşüncelerim.
Gerçekten yerli diyebilmemiz için en az %60 %65'ini ülkemizde üretmeliyiz ki bu bisiklete yerli diyelim.
Belki Shimano kalitesinde vites sistemi üretemeyebiliriz (şu aşamada imkan olduğu halde) ama en azından kadrosunu, amortisörünü, vites telini, akort telini, jantını üretmeliyiz. Artık buna gerçekten ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Bu sadece bisiklet kategorisi içinde değil. Her sektörde yerli üretimi arttırmaya özen göstermeliyiz.

Bu arada katolog ve Antalya bayiler toplantısından gördüğüm kadarıyla bu sene renk çeşitliliği açısından da farklılıklar olacak. 2015 serisinden birçok modelin 3 farklı rengininin olduğunu biliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Bisikletli ve Sefa

Bisikletli

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Carraro
Bizim Carraro ile İtalyan olan orijinal Carraro arasında garip bir ilişki var.
İsimler aynı, montaj hakkı bizde ama İtalyan Carraro ile "yerli" Carraro'nun modelleri arasında en ufak bir benzerlik yok açıkçası. İtalyadan, yalnızca isim hakkı alındı ama tasarımı ve isimlendirmeyi mi kafamıza göre yapıyoruz yoksa "Aman kim fark edecek, cafcaflı bir isim aramaktansa şunu alıp aynen kullanalım" mantığı mı söz konusu çözemedim henüz. :D

• Beğen

Ömer Fatin

Forum Bağımlısı
Tepki
44
İsim
Ömer Fatin
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Buda bu yılki 2015 model Lacivert ve beyaz renk Sportive 227 den kısa bir video :)

Ben 2 rengini gördüm. Tahminim Geçen yılki rengi haricinde videodaki beyaz ilaveli renk ve açık mavi olarak 3 farklı tonlamada satışa sunulacak. İlk dikkatimi çeken beyaz elcikler ve lastikleri oldu.
Yoksaki 2014 modelden tek farkı fiyatı :)

Ömer Fatin

Forum Bağımlısı
Tepki
44
İsim
Ömer Fatin
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Gökhan Koca

Sağlıkla güle güle kullanın.

Tepki
3
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar Merhaba,

Bisiklet almak için internette araştırma yaparken formunuza rastladım iyikide rastlamışım sayenizde bende 225 sahibi oldum ve çok memnunum. aldığımdan beri 50 km yakın yol yaptım hafifi bir sele ağrısı ve uzun zamandır bisiklet kulnmamaktan ve spor yapmamakta doğan kondisyon eksşkliği dışında inanılmaz keyifli birbisiklet. Bisiklete yeni başlayan biri olarak dün bütün gece formu okudum nekadar büyük bir dünya olduğunu gördüm aynı zamanda nekadar cahil olduğumuda. Forumdaki tecrübeleri arkadaşlardan ricam biskletimin periyodik bakımları nelere dikkat emem gerek bakım esnansında ne tür malzemeler kullanmamk vb konularda beni aydınlatabilirlermi.

teşekkürler.

Ömer Fatin

Forum Bağımlısı
Tepki
44
İsim
Ömer Fatin
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burak nalbant

Hayırlı olsun. Bisikletinizi nezaman aldınız ve yenimi ikincielmi? Yeni aldıysanız nekadara aldınız acaba? Çünkü birçok arkadaşta şuan 225 aramakta.

Tepki
3
Bisiklet
Carraro
Teşekkürler,

Geçen cumartesi aldım dediğim gibi formunuza rastlamasam Btwin alacalktım azdaha dechatlondan :confused: Formda bende farkettim birçok arkadaş arıyor sanırım şanslıyım ilk gittiğim bisikletçide buldum. Bodrumdan aldım sıfır çamurluk ve pompa eşantiyon verdiler 950 tl ye 9 taksit ile aldım. Turgut Reiste sorduğum başka bi bisikletçi eline yeni geldiğini 1.260 TL den bırakacağını söyledi 7 taksit sanırım 2015 modelini bahsetti.

Ömer Fatin

Forum Bağımlısı
Tepki
44
İsim
Ömer Fatin
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@burak nalbant

Güle güle kullanın. Gerçekten çok hesaplı almışsınız ve doğru tercih yapmışsınız. 2015 Modeller sizin aldığınız fiyattan baya bi yukarıda. 2014 model almakla yerinde bir tercih yapmışsınız. 2015 modeller de henüz bayilere dağıtılmadı diye biliyorum. Şuan önsipariş alıyorlar bildiğim kadarı ile.

Bakım periyodları ile ilgili @(link) nin paylaştığı görseli kaydedin bilgisayarınıza. Sürekli lazım olur.

• Beğen
Tepkiler: burak nalbant
Tepki
1
Merhabalar ,
Carraro Sportive 224 ve 225 modelleri bayiilere dağıtımı başladı. Ankara da Güngörler Bisiklet de 224 modelinde tek renk ve 225 modelinde de 2 renk olmak üzere stoklarda mevcut .
internet sitesi de 2015 görselleri eklenemedi fakat fiyatlar için (link) adresinden veya 0312 284 26 62 nolu telden bilgi alabilirsiniz aynı zamanda ücretsiz kargo fırsatı ile satın alabilmektesiniz.

• Beğen