Kışın Nasıl Antrenman Yapabilirim

Ali.A

Üye
Tepki
4
Bulunduğum yer Çorlu. Kışı çok ayazlı ve rüzgarlı geçtiğinden bırakın soğuğu, bisikleti sürmek bile çok zor. Ne önerirsiniz 30-60 dk kapalı otoparkta 300-400 kalori yakmalık sürmeyi düşünüyorum.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
ince ama çok elbise giymek. pantolun altına sıcak tutacak iç pijama giyip güzel bi deri içi yünlü eldiven ile olayı yapabilrsin.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
"Soğuk hava yoktur, yetersiz kıyafet vardır." diyeceğim ama rüzgarın şiddeti yüzünden bisikletin kontrolü imkansız hale geliyorsa yapacak birşey yok. Trainer veya roller alıp evde çalışabilirsiniz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yetersiz kıyafet vardır ama, yine de kışın binebilmek çok zor. Ya üşüyorsun ya pişiyorsun dengeyi sağlamak çok zor. Tam dengeyi sağladım diyosun, yokuş çıkıyorsun bu sefer iniş ızdıraba dönüyor. Herşeyi hallettin diyelim bu sefer yüzünü korumak çok zor. Balaclava tarzı şeyler giysen bu sefer de nefeste problem yarattığı için performans antrenmanlarında problem yaratıyor. Velhasıl her tarafı pis değnek.. Şu ana kadar ben çözüm bulamadım, envayi çeşit kıyafet denesem de 4-5 gün bindikten sonra yatağa düşmeme engel olamadım..

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Termal içlik ile sıcagı hapseden ve teri be nemi nefes alan bir kiyafet,
Üstüne rüzgar ve soğuk geçirmeyen ince mont..

özcan yılmaz

Daimi Üye
Tepki
390
Bisiklet
Specialized
Ben de çorludayım biz yaz kış demeden pazar sabahları 80-100 km çıkıyoruz.Arkadaşların dediği gibi giyimini ayarlayabilirsen sen de bize katılabilirsin.Gurp yol bisikleti gurubu, yarışmalara katılanlar var aramızda yani tempo genelde yüksek oluyor.Kış sürüşlerinde mola yapmamak lazım duruluyorsada faza beklemeden hareket etmek gerek.Süral bisiklette islam var onunla irtibata geçebilirsin

• Beğen
Tepkiler: Ali.A

Ali.A

Üye
Tepki
4
@özcan yılmaz

Ben bu sene üniversite sınavına hazırlandığımdan o kadar vakit ayıramam, haftanın 7 günü sabah 7 de kalkıyorum zaten :). Bisiklet dağ bisikleti ve Çorlu'dan Seyhan'a yarıla yarıla gitmiştim. Ergene Vadisi'nin kapalı otoparkında 45 dk süreyim dedim, 10 dk sonra boğazım ağrımaya başladı. İslam kim ? Süral bisiklet 2'de ki uzun saçlıyı biliyorum ismi de Ferdi sanırım :D. Yani bana öyle demişlerdi.