xt mi yoksa x7 göbek mi?

hyigitguney

Aktif Üye
Tepki
9
Bisiklet
Kron
Merhaba arkadaşlar bisikletimin ön ve arka tekerlek göbeklerini değiştiricem. Xt mi yoksa x7 mi alayım. Hangisi daha iyidir. Aralarındaki farklar nelerdir. Kullanan arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
xt ye denk olan x9 oluyor aslında.
x7 bi adım gerisinde sağlamlık olarak.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
yanlış hatırlamıyorsam xt rulmanlı yoktu galiba slx in rulmanlı vardı
ama x7 v 9 un ikiside rulmanlı diye hatırlıyorum.

• Beğen

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
akıcılık ele alındığında hangi göbeği tavsiye edersiniz bende deore xt almayı düşünüyordum. yoksa slx yada sram mı almamı tavsiye edersiniz?

29er bisikleti cyclocross gibi kullanmaya başladım araziye nerdeyse hiç girmiyorum akıcıklık lazımşuanki shimano göbekler alivio ve beni düz yolda geri çekiyor gibi geliyor.

Genar Batur

Forum Bağımlısı
Tepki
254
Bisiklet
Mosso
xt göbek bahsi geçen bütün göbeklerden üst modeldir, daha akıcıdır ancak daha pahalıdır. shimanoda tekerlek göbeklerinde rulman kullanılmaz, bütün göbekler bilyalıdır, sram göbeklerse rulmanlıdır. ben bu seçeneklerden xt modelini tavsiye ederim.

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Düşünmeden XT yi tavsiye ederim. Son bir yıldır kullanıyorum akıcılık konusunda henüz daha iyisini görmedim.

• Beğen

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Xt göbeklerle 9000 km ' yi devirdim. Banamısın demedi. 5000 km de bir göbek bakımını yaparsanız ömrü uzayacaktır. ;)

• Beğen

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Deniz Baklacı

Affiniza signarak bir sey sormak istiyorum, simdiye Kadar hangi göbekleri kullandiniz ve daha iyisini görmediniz?

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
@Murat Cömez

Hatlar karıştı Murat bey Yazmışken silmeyeyim bari :D

Shimanonun alt seviye göbeklerini kullanmıştım ve bilye yataklarındaki zedelenmelerin dağılmaların çok erken sürede gerçekleştiğini gördüm ayrıca shimano göbeklerinin bakımını yapmak diğer rulmanlı göbeklere göre kanımca daha kolay ve masrafının daha az olduğunu düşünüyorum.
Akıcılık konusunda söyliyecek bişey yok arkadaşımda DT Swiss'in 250 serisinden arka göbeği var akıcılık'ta XT göbeğinin bariz biçimde daha akıcı olduğunu gördüm.
Sizinde bildiğiniz üzere Fiyat Performans açısından tur bisikleti için XT gayet iyi bir seçim eğer hafif olsun rulmanlı derseniz DT swiss,Chris King,Hope.. öneririm. Bu markaların iyi göbekleri bir bisiklet fiyatı kadar neredeyse.

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Sram Rulmanlı Sistem Shimanolar'da Bildiğim Kadarıyla Bilyalı Sistem Mevcut...Slx Bile İşinizi Görür....Sağlamlık Filan Bİlmiyorum Ama Çok Merak Ediyorsanız Shimano Wh-m 505 Jant Takımı Kullanıyorum Deore Ayarında 5 6 yıllık Sırf 9000 Km Ben Kullandım Zaten Önce ki sahibi ne kadar kullandı bilmiyorum...Sram Parçasını Bulamam diye tercih etmem göbekte bi sıkıntı olsa tamam Shimano'da en azından her hangi bir parçasını söküp değiştirebiliyoruz.Sram x7 Xt ile aynı fiyat neredeyse.Ayrıca Shimano'da tek tek hangi parça bozulduysa onun göbeğini alabilirsin ama Sram'da şuana dek hep set gördüm,yedek parça Yurt Dışında varsa Ancak Öyle Tedarik Edebilirsiniz..Şimdi Diyeceksiniz ki ya bu kadar para verdik hemen göbek mi bozulur arkadaşta sram x5 ayarı göbek vardı daha 5 6 ayda pert parça bulunamadı shimano göbekle tekrar örüldü..Benim ki de bozuldu shimano göbek taktık ucuzundan:D

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Göbek konusunda diğer bi ayrıntı çıtırtı sesi, bu sesin hastası çok ki bende onlardanım xt göbeği övenler çok demekki memnunlar onun çıtırtı sesini bilmiyom ama chris king olsun dt swiss olsun çok kaliteli göbekler onlarıda gözönüne getirin derim ayrıca o göbeklerin çıtırtı sesi çok başkadır hele chris king in ;) :)

hyigitguney

Aktif Üye
Tepki
9
Bisiklet
Kron
Xt 'nin sesini hiç duymadım ama dt swiss in ki süper
Sanırım ben xt alıcam

Tepki
3
Bisiklet
Ghost
Konunuza ortak oluyorum ama bende de aynı dert var Ghost se3000 model bisikletimi sürekli şehir içinde kullandığım için biraz değiştirdim.Göbeklerinde daha akıcı olmasını istiyorum ayrıca o çıtırtı dediğiniz sesde çok hosuma gidiyor.Benim için önerebileceğiniz bir göbek var mı ?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mete Onur SÖNMEZ

Ağa paran varsa al bi chris king kulağının pası silinsin ;) aynı şekil dt swiss de alabilirsin ama chris kingin çok değişik bir albenisi var bence :)

lewent201986

Aktif Üye
Tepki
83
Düz yolda kullanmak için neden xt yi öneriyorsunuz :) göbeğe yazık araziye girecekseniz tamamda düz yol için gereksiz okadar para vermek ...

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Estafurullah. Soru X7 mi XT mi idi yanlış hatırlamıyorsam ve ben ikisini de kullandım bunun yanında Shimano nun XT nin ötesi olan grup hariç diğerlerini de kullandım ve kullandıklarımın içinde akıcılık konusunda en iyisi XT. Sorunuzu cevaplayabilmişimdir inşallah.

@Murat Cömez

Estafurullah. Soru X7 mi XT mi idi yanlış hatırlamıyorsam ve ben ikisini de kullandım bunun yanında Shimano nun XT nin ötesi olan grup hariç diğerlerini de kullandım ve kullandıklarımın içinde akıcılık konusunda en iyisi XT. Sorunuzu cevaplayabilmişimdir inşallah.