UCI Mountain Bike World Cup 2020

Tepki
164
İsim
Mahmut Abit
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Forumda bir hayli aradım ancak hakkında yazılmış tek bir yorum göremedim. UCI Mountain Bike World Cup dağ bisikletleri alanında 1989 yılından beri yapılan dünya çapında bir yarış organizasyonu. Toplamda 6 seriden oluşuyor.

Bunlar:
Cross-Country (XCO),
Cross-Country Time Trial,
Marathon (XCM),
Downhill (DH),
Dual Salalom ve
Four-Cross.

Yarışlarda, Kadınlar ve Erkekler kategorisinde dünyanın en iyi dağ bisikletçileri boy gösteriyor. Yarışlar Redbull TV de yayınlanıyor. İlk etap olan Cross-Coutry (XCO), 1 Ekim 2020 de Çek Cumhuriyetinde tamamlandı. Kadınlar kategorisinde daha çok hayranı olduğum sporcu bulunduğundan, özellikle kadınlar kategorisinin kazananlarını takip ettim.

Favori sporcum olan ve geçen senenin XCO birincisi Kate Courtney bu sene 6. oldu.

Yine sosyal medya hesaplarından severek takip ettiğim ve derece yapmasını beklediğim Jolanda Neff (2014, 2015 ve 2018 XCO birincisi) 17. oldu.

Diğer takip ettiğim sporculardan Alessandra Keller 10., Nadine Reider 25. ve Emily Batty 28. oldu.

İlk etapın birincisi ise Loana Lecomte (Massi) oldu.

Erkeler kategorisinde ise XCO birincisi Simon Andreassen oldu.

Scudo

Tutmosis89

Forum Demirbaşı
Tepki
1.751
İsim
Mehmet D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu branşta ben de ozellikle kadınlar kategorisini takip ediyorum. Kadınlarda rekabet daha fazla. Erkeklerde Nino Schurter senelerdir domine ediyor. Biraz geçen sene Van der pol zorlamıştı. Yine de hem dünya kupasını hem dünya şampiyonasını Nino kazandı. Pazar günü ikinci yarış var yine Çek Cumhuriyetinde. Benim favorilerim kadınlarda (Ghost marka mtb kullandığım için😀) ghost takımı.
Erkeklerde ise Nino Schurter. İzlemek isteyenler Redbull tv uygulamasını indirip oradan izleyebilirler.

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Geçen ben de oturdum günboyu izledim. Keyifli gerçekten. Hatta yol yarışlarından daha eğlenceli geldi bana :)

Tepki
164
İsim
Mahmut Abit
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
valla ben yol yarışlarından hiç haz etmiyorum zaten. :) yine "yol"cu arkadaşları kızdırmak gibi olcak ama bisikletin asıl ruhu dağdaymış gibi geliyor bana. :) ama tercih meselesi tabii.

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.
Tepki
164
İsim
Mahmut Abit
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
An itibariyle ikici etap da tamamlandı. Kadınlar kategorisinde sonuçlar:

1
FRA
Pauline Ferrand Prevot1:14:07.3
2
NLD
Anne Terpstra1:14:28.8
3
FRA
Loana Lecomte1:15:17.1

Favori sporcularımdan Alessandra Keller 9., Nadine Rieder 23., Emily Batty 30. ve Kate Coutney 36. oldu. :)

Tutmosis89

Forum Demirbaşı
Tepki
1.751
İsim
Mehmet D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ghost factory racing den Anne Terpstra yine ikinci.
Jolanda Neff çok formsuz. Hasta olduğunu belirtmiş İnstagram hesabından . Erkekler yarışını bekliyoruz bakalım orada sonuçlar ne olacak. Bir anda da Giro'ya bakıyoruz. Yarış dolu bir gün.

• Beğen
Tepkiler: Mahmut Abit

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.715
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Erkekler yarışı başladı. Brezilyalılar bir oyun oynuyor ama bakalım :)

(link)

Tepki
164
İsim
Mahmut Abit
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Forum da bu organizasyonu takip eden kisi sayisi bu kadar mi sadece? 😅 Bi elin bes parmagini gecmiyor sanirim. Hayal kirikligina ugradim biraz. 😊

• Beğen
Tepkiler: Tutmosis89

Tutmosis89

Forum Demirbaşı
Tepki
1.751
İsim
Mehmet D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Erkekler yarışı daha çekişmeli geçti. Her saniyesi heyecanlı idi. Avancini,Cannondale'ı ile kazandı.

ag249

Forum Bağımlısı
Tepki
1.715
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Forum da bu organizasyonu takip eden kisi sayisi bu kadar mi sadece? 😅 Bi elin bes parmagini gecmiyor sanirim. Hayal kirikligina ugradim biraz. 😊
Forum malumunuz genellikle yol bisikleti kullanıcılarından oluşuyor. Bugün Liege Bastogne Liege yarışı vardı örneğin, çok çok ilginç bir yarıştı ama forumda onunla ilgili bile sadece 3 mesaj var. MTB kullanıcılarının sayısı zaten az, hele yarışlarla ilgilenen, performans odaklı MTB süren neredeyse hiç yok.