Karda ve buzlanmada bisiklet kullanımı

hektor

Üye
Tepki
5
Maalesef resim yok... Ben bunu kendim henüz uygulamış değilim, daha önce bir bisiklet sitesinde okumuştum, sizlere aktarmak istedim. Ama yapımı çok kolay bir uygulama... Cırt cırtlı bu zip bandını jant üzerine ( sıklığını kendiniz belirleyebilirsiniz) tekerleğin dönüşünde kaymaması için jant telinin vidasının yanından bağlayacaksınız.

Scudo

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Dediğiniz türden uygulama kaygan çamurlu alanlarda da verimlilik gösterebilir. Fakat patlayan lastiği değiştirmek biraz zaman alır ;)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
kar'da ilk bisiklet kullanırken XCR dry kullan DRY türündeki bir lastikten böyle bir perforsman beklemiyordum deli gibi gidiyordum yaa

abrean

Daimi Üye
Tepki
360
kısa mesafeler de bir problem yok ancak yol uzadıkca ruzgar ve dondurucu havadan dolayı refleksler azalıyor!
tabiki geriye düşmek kalıyor:)

sarıyerlibisikletçi

Forum Demirbaşı
Tepki
142
İsim
Cengiz
Bisiklet
Diğer
bi bisiklet sitesinde okumuştum(forum diil) lastiğin havası ne kadar inikse yol tutşu o kadar artıyomuş

ozgurdeniz

Aktif Üye
Tepki
20
walla ben sokak aralarında sürüyom en fazla kışın ama geçen sene istanbul'da kış olmadığı için (1 gün bile kar tutmadı) hiç süremedim.bu sene kış soğuk ve karlı geçcekmiş diyolar bakalım hayırlısı:)

borab

Forum Demirbaşı
Tepki
146
(link)

Başka bir forumdan anlatımlı fotolu kar lastiği yapılışı

Tepki
5
İsim
Beyazıt
Bisiklet
b'Twin
Arkadaslar merhaba. Yeni görev yerim kars/ sarıkamışta 1 yil geçireceğim. Burada hem haftada 3 gün gidecegim 5 km lik gidiş gorevimde kullanmak icin hem de haftasonlari snowboardumu alip yaklasik 8km uzakliktaki kayak merkezine gitmek icin bisiklet almaya karar verdim. Hem hobi, hem spor hem de ulaşım icin yogun karda ve soğukta bisiklet kullanmak ne kadar mantikli? Yani yogun kış şartlarinda ve kar üstünde haftada 50-60 km bisiklet sürmek ne kadar uygun? Bisiklet mekanizmasina aktarici sisteme felan ne kadar zararli? Tavsiyeleriniz nelerdir? Simdiden tesekkur ederim? Bir arkadasim ile anlastim bisiklet b twin rockrider 8.1.

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@Turcoblanco Kars büyük ölçüde düz bir şehir. Sıkıntı o sebeple yaşamazsınız. İyi giyinin. Teri dışarı atmak için termal içlik giyin. Eldiven, balaklava ve elbette kaskı ihmal etmeyin. Hava Kars'ta erken kararır. Aydınlatmanız iyi olsun.
Keyifli olacaktır orada bisiklet sürmek.
Bolca Çehov okuyun. Çehov öyküleri en güzel Kars'ta okunur.

DurgunDeniz

Daimi Üye
Tepki
419
Herkes atıp tutmuş çok zevkli diye.Yağmurlu havada acemi sürücnün aptallığı yüzünden kaza geçirmiş biri olarak hiç hoş olmadığı kesin,onu diyebilirim.Hangi araçla olursa olsun karda ve yağışta sürüş tehlikelidir hele ki epey dik bir yokuş söz konusuysa...

Deneyimli bir sürücüyseniz belki güvenli yerlerde mümkün olduğunca kısa
mesafelerde kullanabilirsiniz.Onun dışında önermiyorum.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Baki Berk Kayalar En kolayı kar lastiği ve ya Çivili buz lastiği almak:harika::harika:
Şu kar lastiği oluyor;(link)

Şu da buz da kullanmalık;(link)